1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Uygulamalı Müzik Teorisi 1 Pdf indir

Uygulamalı Müzik Teorisi 1 Pdf indir
0

Uygulamalı Müzik Teorisi 1 pdf indir, Müzik türünde kaleme alınan Uygulamalı Müzik Teorisi 1 kitap ile ilgili özet bilgiler. Uygulamalı Müzik Teorisi 1 kitabı yazar Nail Yavuzoğlu tarafından kaleme alınmıştır. Uygulamalı Müzik Teorisi 1 kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2010 ile basılmıştır. ebatında olan Uygulamalı Müzik Teorisi 1 kitabın İnkılap Kitabevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Uygulamalı Müzik Teorisi 1 pdf oku, Uygulamalı Müzik Teorisi 1 PDF yandex, Uygulamalı Müzik Teorisi 1 PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Uygulamalı Müzik Teorisi 1 PDF Oku

Müzik teorisini bilmek, müziği anlamak, uygulamak ve üretmek yönünden çok mühimdir. Lakin bilgi hafızaya kazındığı ve kalıcı bir bilgiye dönüştüğü noktada fonksiyon kazanır. Bu beceriyi kazanmanın yolu ise konuları ve alakalı alıştırmaları zihinden yapabilecek noktaya gelinceye kadar belli zaman aralıklarıyla tekrar etmektir.

Bu kitap müzik teorisinin yapı taşlarından başlayıp, teoriyi sistematik bir gelişme içinde pratik metotlarla inceleyen, alıştırmaların üzerinde yapıldığı bir defter gibi tasarlanan, Armoni ve kontrpuan alanlarına iyi bir temel oluşturmayı amacında olan bir kitap olarak hazırlanmıştır.
Kitabın müzik eğitimi alan tüm öğrencilere, müzisyenlere ve müzik eğitimcilerine faydalı bulunacağı inancındayız.

Nail Yavuzoğlu: 1960 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi. İTÜ Türk Mûsikîsi Devlet Konservatuarı’nı 1983’te bitirdi. 1988 senesinde İTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Musiki Sanat Dalında yüksek lisans programını, 1995 senesinde ise İÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Bilim Dalı Doktora programını bitirdi. Halen İTÜ Türk Mûsikîsi Devlet Konservatuarı’nda Yüksek Solfej, Armoni, Enstrümantasyon-Orkestrasyon, Kontrpuan-Füg, Türk Müziğinde Polifoni, Müzikte Ses Sistemleri derslerini vermektedir. “Istanbul Jazz Ensemble”da besteci, aranjör ve orkestra şefi olarak, kurduğu Trio’su ve Quartet’i ile de piyano sanatçısı olarak müzik yaşamına devam ediyordir.

Sayfa Sayısı: 224

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: İnkılap Kitabevi