1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Sürdürülebilir Yaşam Rehberi Pdf indir

Sürdürülebilir Yaşam Rehberi Pdf indir
0

Sürdürülebilir Yaşam Rehberi pdf indir, Ekoloji/Çevre Bilim türünde kaleme alınan Sürdürülebilir Yaşam Rehberi kitap ile ilgili özet bilgiler. Sürdürülebilir Yaşam Rehberi kitabı yazar Kolektif tarafından kaleme alınmıştır. Sürdürülebilir Yaşam Rehberi kitabı 136 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Sürdürülebilir Yaşam Rehberi kitabın 1. Basım Yeni İnsan Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Sürdürülebilir Yaşam Rehberi pdf oku, Sürdürülebilir Yaşam Rehberi PDF yandex, Sürdürülebilir Yaşam Rehberi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Sürdürülebilir Yaşam Rehberi PDF Oku

Sürdürülebilirlik, kentleşme ve modern yaşamın getirdiği rahatlıklar karşısında bozulan doğal dengenin yeniden inşasına yönelik bir etkileşim hareketidir. Artan nüfusun isteklerinin karşısında sınırlı varlıkların bilinçli insanları çözüm metotları aramaya itmiş; bu da ekonomik, çevresel dayanağı olan bir sosyal bilimin doğmasını sağlamıştır. Kirlenen hava ve su varlıkları, iklim krizi, gerçek gıdaya ulaşılabilirlik, her bireye eşit eğitim, iş ve sağlık hizmetleri hepsi sürdürülebilirlik kavramının içindedir. Bu yönüyle bozulan dengeyi yeniden onarmak yalnızca bireylerin değil, iş ve eğitim dünyasının ve tabi ki siyasetçilerin de gündeminde olmak zorundadır. Söz konusu süreç fakat “ekolojik sürdürülebilirlik” ile olabilecekdür. Ekolojik sürdürülebilirlik gelecek nesillerin gereksinimlerini karşılama kapasitelerine zarar vermeden bugünün gereksinimlerini karşılamak demektir. Fosil yakıt yerine güneş ve rüzgâr gibi yenilenebilir enerji kaynaklarını yaygınlaştırmak, geleneksel tarım için verim artırıcı destek programları geliştirmek, git gide artan tüketim hevesini yok etmek, doğadan aldığımızı tekrar yerine koymalıyız.

Sürdürülebilir Yaşam Rehberi; beslenme şeklimizden sanat anlayışımıza, sürdürülebilir iyi olma halinden yaşam boyu öğrenmeye, sürdürülebilir fiziksel aktiviteden atık yönetimine kadar birden fazla gündelik konuya değinerek sürdürülebilir bir yaşamın nasıl olabilecek olabileceğini gözler önüne çıkarıyor. Sürdürülebilir bir dünyayı bugünden kurmak istiyorsanız bu kitabı yanınızdan ayırmayacaksınız. Gezegenin yaralarını sarmak için hâlâ geç değil!