Pdf Kitap Arşivi

Fatih Sultan Mehemmed Han Pdf indir

Fatih Sultan Mehemmed Han pdf indir, Tarih türünde kaleme alınan Fatih Sultan Mehemmed Han kitap ile ilgili özet bilgiler. Fatih Sultan Mehemmed Han kitabı yazar Halil İnalcık tarafından kaleme alınmıştır. Fatih Sultan Mehemmed Han kitabı 16 x 24 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2019 ebatında olan Fatih Sultan Mehemmed Han kitabın Türkçe İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Fatih Sultan Mehemmed Han pdf oku, Fatih Sultan Mehemmed Han PDF yandex, Fatih Sultan Mehemmed Han PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Fatih Sultan Mehemmed Han PDF Oku

Fatih Sultan Mehmed üzerine yaptığı çalışmalarını 1950’lerde yayımlamaya başlayan Halil İnalcık’ın hemen hemen altmış yıllık birikiminin bulunduğu bu kitap, Fatih ve devri ile ilgili monografik bir eser. Fatih Sultan Mehemmed Han, İnalcık’ın önceden muhtelif dillerde yayımlanmış makalelerinin bunun yanında yeni yazılarını da içeriyor.

Kitabın birinci bölümünde, Osmanlı ve Bizans (1302-1453) ilişkileri ve İstanbul’un fethi ele alınırken, fetih sonrası idare ve kurumlara dair yeni düzenlemeler, dönemin arşiv belgeleri ve kanunnameler ışığında inceleniyor. Ayrıca Fatih dönemi mâliye idaresi ve imparatorlukta rayiç olan meskukat üzerinde durulurken, birinci elden kaynaklar geniş bir şekilde bir biçimde tahlil ediliyor. İkinci bölümde ise, İnalcık’ın ilk defa bu eserde yayımlanacak olan yazıları da yer alıyor. Halil İnalcık’ın “Fatih Sultan Mehmed” ile ilgili kaleme aldığı bu kapsamlı çalışma, zengin bibliyografyasıyla da araştırmacılar için eşsiz bir kaynak niteliğindedir.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu