1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Pisi Pisine: Gelmiş Geçmiş En Büyük Hesap Hataları Pdf indir

Pisi Pisine: Gelmiş Geçmiş En Büyük Hesap Hataları Pdf indir
0

Pisi Pisine: Gelmiş Geçmiş En Büyük Hesap Hataları pdf indir, Mizah Romanı – Öykü türünde kaleme alınan Pisi Pisine: Gelmiş Geçmiş En Büyük Hesap Hataları kitap ile ilgili özet bilgiler. Pisi Pisine: Gelmiş Geçmiş En Büyük Hesap Hataları kitabı yazar Matt Parker tarafından kaleme alınmıştır. Pisi Pisine: Gelmiş Geçmiş En Büyük Hesap Hataları kitabı 296 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Pisi Pisine: Gelmiş Geçmiş En Büyük Hesap Hataları kitabın 1. Basım Mundi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Pisi Pisine: Gelmiş Geçmiş En Büyük Hesap Hataları pdf oku, Pisi Pisine: Gelmiş Geçmiş En Büyük Hesap Hataları PDF yandex, Pisi Pisine: Gelmiş Geçmiş En Büyük Hesap Hataları PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Pisi Pisine: Gelmiş Geçmiş En Büyük Hesap Hataları PDF Oku

Bir köprü neden durduk yere yalpalar? Milyarlarca dolar nasıl buhar olup uçar? 1990’ların hit parçası “I’ve Got The Power” dinleyerek dans edenler bir binayı nasıl beşik gibi sallayabilir? Cevabı matematikte. Daha doğrusu, gerçek hayatta hesaplar tutmadığında yaşananlarda.

Modern dünyamız matematik üstüne kurulu: bilgisayar programları, finans, mühendislik… Ve sayıların dünyası genelde perde arkasında sessiz sedasız işliyor… gün gelip de işlemez olana kadar.

Matematik “insanlarla iyi geçinmiyor” olabilir ama onu becerikli bir dost olarak görmediğimiz takdirde işimiz zor. Pi’si Pi’sine, bize matematikle iyi geçinerek gizli tuzaklarından nasıl ders çıkarabileceğimizi gösteriyor. Üstelik içinde çok sayıda bulmaca, bilmece, kod şakaları ve geometrik çorap var. Matematik, gerçek hayatta gerçekten de işimize yarıyor!

“Matt Parker harika bir iş çıkarmış… Anlattığı hikâyeler müthiş.”
Marcus Berkmann, The Daily Mail

“Parker her hikâyesinde güldürüyor… çok keyifli.”
The Guardian

“Uğruna ölünen sayılar. Tam puan.”
Simon Griffith, The Mail on Sunday

“Tarihte ve şimdilerde yapılmış sayısal hatalara dair keyifli
ve bir o kadar enteresan bir macera.”
The Big Issue

“Matematiği keyifli hale getiren sürpriz birden çok satar.”
The Sunday Times Magazine