Pdf Kitap Arşivi

Karya’dan Bodruma Pdf indir

Karya’dan Bodruma pdf indir, Tarih Prestij türünde kaleme alınan Karya’dan Bodruma kitap ile ilgili özet bilgiler. Karya’dan Bodruma kitabı yazar Kolektif tarafından kaleme alınmıştır. Karya’dan Bodruma kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2012 ile basılmıştır. ebatında olan Karya’dan Bodruma kitabın Boyut Yayın Grubu tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Karya’dan Bodruma pdf oku, Karya’dan Bodruma PDF yandex, Karya’dan Bodruma PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Karya’dan Bodruma PDF Oku

Karya’dan Bodrum’a, Batı Anadolu’nun antik uygarlıklarının dünyaca tanınmasında büyük rol oynayan British Museum’un ünlü arkeologlarından Charles Thomas Newton’ın 1863 senesinde basılan A History of Discoveries at Halicarnassus, Cnidus and Branchidae adlı kitabından yola çıkarak hazırlandı. Eser, ünlü arkeologun izlenimlerine sadık kalarak okuyuculara, Halikarnassos, Knidos ve Brankhidae gibi antik çağın ihtişamlı kentlerinin hikayelerini açıklayıcı ifadeler ve aydınlatıcı bilgilerle sunuyor. Antik kültürler; görkemli eserlerin destansı öyküleri, uygarlıklara damgasını vurmuş karakterler, anıtların geniş bir şekilde planları, çizimler ve resimlerle adeta yeniden canlanıyor. Halikarnassos’un eşsiz mozaikleri, antik çağın yedi harikasından biri olarak kabul gören ünlü Mausoleleion ve Karya’nın muhteşem eserleri, tanınmış hikayeleriyle okuyucularla buluşuyor. İlk keşiflerin öykülerine, modern arkeolojik çalışmaların sonuçlarından elde edilen güncel bilgiler de ekleniyor. Bodrum, Didim, Datça gibi günümüzün cazibe merkezlerinin antik çağlardaki önemi, kadim kültürlerin tüm hazineleriyle bir kez daha günışığına çıkıyor.

300 sayfalık eserde, kapsamlı arkeolojik bilgilerle birlikte, C.T. Newton’ın kitabının tıpkıbasım sayfalarından bir araya gelen özel bir bölüm de yer alıyor. Karya’dan Bodrum’a, hem içeriği, hem de özel kutusu ve bez ciltli dizaynıyla, tarih ve arkeoloji meraklıları için müthiş bir kaynak. Boyut’un özgün ve yenilikçi yayıncılık anlayışı ve gelişmiş baskı değeri ile okuyuculara sunduğu bu dev eser, kütüphanenizin en özel noktasında saklayacağınız gerçek bir başvuru kaynağı olacak. Boyut Yayıncılık, Karya’dan Bodrum’a adlı eserle, okuyucuları bu toprakların bilinmeyen tarihini keşfetmeye çağırıyor.

Sayfa Sayısı: 300

Baskı Yılı: 2012

Dili: Türkçe
Yayınevi: Boyut Yayın Grubu

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu