1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Onlar Göçtü Buradan-Türkiye’nin Yeni Göç Nesli Pdf indir

Onlar Göçtü Buradan-Türkiye’nin Yeni Göç Nesli Pdf indir
0

Onlar Göçtü Buradan-Türkiye’nin Yeni Göç Nesli pdf indir, Sosyoloji türünde kaleme alınan Onlar Göçtü Buradan-Türkiye’nin Yeni Göç Nesli kitap ile ilgili özet bilgiler. Onlar Göçtü Buradan-Türkiye’nin Yeni Göç Nesli kitabı yazar Evrim Kuran tarafından kaleme alınmıştır. Onlar Göçtü Buradan-Türkiye’nin Yeni Göç Nesli kitabı 96 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Onlar Göçtü Buradan-Türkiye’nin Yeni Göç Nesli kitabın 1. Basım Mundi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Onlar Göçtü Buradan-Türkiye’nin Yeni Göç Nesli pdf oku, Onlar Göçtü Buradan-Türkiye’nin Yeni Göç Nesli PDF yandex, Onlar Göçtü Buradan-Türkiye’nin Yeni Göç Nesli PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Onlar Göçtü Buradan-Türkiye’nin Yeni Göç Nesli PDF Oku

Türkiye, son senelerda tarihinin en büyük beyin göçü dalgasını yaşıyor. Sadece geçtiğimiz beş senede, çoğunluğu yükseköğrenim görmüş genç kuşaktan on binlerce kişi yurtdışına yerleşme kararı aldı.

Peki, bu insanları böylesi zor bir kararı vermeye iten nedenler neler?

Ya gittikten sonrası? Aradıklarını bulabildiler mi, dönmeyi düşünüyorlar mı, neleri özlediler, neleri hiç özlemediler?

Evrim Kuran, Onlar Göçtü Buradan’da Türkiye’nin her köşesinden 118 ülke, 728 kente dağılmış 3.253 göçmenle görüşerek yaptığı araştırmanın sonuçlarını anlatıyor ve yorumluyor. Bunu yaparken onların sesini bize duyurmayı ihmal etmediği gibi, kendi tecrübelerini ve duygularını da aktarıyor.

Hem yurtdışına yerleşmeyi aklından geçiren hem de Türkiye’nin yurtdışına verdiği göç olgusunu anlamlandırmak isteyenler için bir başvuru kitabı…

Bir göçmen ve bir kuşak araştırmacısı olarak çıktığım bu yolculukta yüzlerce farklı hikâyeyi doğrudan dinleme fırsatım oldu. Bulguların göçmen dostlarıma yalnız olmadıklarını hatırlatmasını, göçmeyi düşünenleri yargılar veya yorumlarla değil gerçeklerle buluşturmasını ve en mühimsi de kural koyucunun ülkenin kıymetlerinin ülkede kalmalarını kolaylaştırıcı önlemler almasını sağlamasını dilerim. Çünkü onlar, o güzelim nesil, göçtü buradan.
Evrim Kuran