Pdf Kitap Arşivi

Permakültür Bahçeleri Pdf indir

Permakültür Bahçeleri pdf indir, Ekoloji/Çevre Bilim türünde kaleme alınan Permakültür Bahçeleri kitap ile ilgili özet bilgiler. Permakültür Bahçeleri kitabı yazar Toby Hemenway tarafından kaleme alınmıştır. Permakültür Bahçeleri kitabı 20×25,2 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2015 ebatında olan Permakültür Bahçeleri kitabın İngilizce Yeni İnsan Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Permakültür Bahçeleri pdf oku, Permakültür Bahçeleri PDF yandex, Permakültür Bahçeleri PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Permakültür Bahçeleri PDF Oku

Permakültür Bahçeleri, hayal gücünüzü harekete geçirerek, permakültürün en temel mesajını okurlara ulaştırıyor: Doğaya karşı değil onunla birlikte çalışırsak daha güzel, daha bereketli ve daha bağışlayıcı bahçeler yaratabiliriz. Toby Hemenway’in gösterdiği gibi işbirliği içinde çalışabilen ve;

Toprağın verimliliğini ve yapısını geliştirmek ve korumak,

Peyzajın içinde suyu yakalamak ve sudan tasarruf etmek,

Faydalı böcekler, hayvanlar ve insanlar için habitat sağlamak,

Mevsimsel meyveler, yemişler ve diğer gıdalar üreten yenebilir bir “orman” yaratmak

gibi çeşitli işlevler üstlenen bitkileri topluluklar şeklinde bir araya getirerek arka bahçenizde bir ekosistem yaratmak hem kolay hem de tatmin edici bir uğraştır.

Bu gözden geçirilmiş ve güncellenmiş baskıya, yetiştirme alanları çok kısıtlı olan şehirde veya banliyöde yaşayan insanlar için özel olarak dizayn edilmiş, kentsel permakültür üzerine yeni bir bölüm de eklenmiştir. Elinizdeki bahçe veya tarla ne büyüklükte olursa olsun permakültürün temel ilkelerini uygulayarak orayı daha çeşitli, daha doğal, daha üretken ve daha güzel hale getirebilirsiniz.

 

“Permakültür Bahçeleri kesinlikle şimdiye kadar yazılmış en iyi permakültür kitabı ve şimdiye kadar yazılmış en iyi bahçıvanlık kitabı olmaveya aday. Herkesin kütüphanesinde bulunmalı.”

-Sharon Astyk-

Depletion and Abundance: Life on the New Home Front’un yazarı

 

“Dünyaya sıra geldiğinde bize bir kullanma kılavuzu vermedikleri için arada bir bazı bilge bireylerin kılavuzlar yazması büyük bir hizmet.  Permakültür Bahçeleri  bunların en mühimlerinden biri ve geleceğin dünyası için kesinlikle ihtiyaç duyacağımız bir kitap.”

-Bill McKibben –

Deep Economy ve Hope, Human and Wild’ın yazarı

 

“Toby Hemenway’in Permakültür Bahçeleri adlı eseri uygulama ile vizyonerliği birleştiren, bireylerin rakibi değil parçası olduğu ekosistemleri güçlendirmek ve hayatta tutmak için Yeryüzü’nün simbiyotik topluluklarının doğal zekâsını kullanan bahçıvanlar ve peyzajcılar için tarihi bir dönüm noktası. Doğa ile uyum içinde nasıl yaşayabileceğimizi ve böyle yaşamak zorunda bulunduğumuzu gösteren muhteşem bir eser!”

-Paul Stamets-

Mycellium Running: How Mushrooms Can Help Save the World’ün yazarı

 

“Permakültür bahçeleri artık geleceğe dair hayaller değiller. Buradalar ve yaşıyorlar. Permakültür Bahçeleri  evlerinin bahçesini sağlıklı, sürüdürülebilir ve şifalı hale getirmek isteyen herkes için aydınlatıcı ve mutlaka okunması gereken bir kaynak.”

-Robert Kourik-

Designing and Maintaining Your Edible Lanscape—Naturally’nin yazarı

 

Savruk bir tüketici değil sürdürülebilir bir üretici olun. Bu muhteşem kitap size bunu nasıl yapcağınızı, harika arka bahçe ekosistemleri yaratmada ve geliştirmekte yardımcı olarak gösteriyor. Bu kitaptaki bilgileri uygulayın ve hem kendi topluluğunuzu hem de daha ötesini olumlu yönde değiştirecek bir örnek olmaya başlayın. En güzeli de bu kitapla bunu yapmanın kolay bir şekilde, enteresan ve keyifli olması.

-Brad Lanchaster-

Rainwater Harvesting  for Drylands and Beyond’un yazarı

 

Permakültür Bahçeleri’nde o kadar büyük bir bilgelik var ki hakkını vermek için bir düzine köşe yazısı yazmam gerek. Cesur, etkileyici, doğayı kucaklayan ve tamamen mantıklı bir gelecek vizyonu.

-Justin Siskin-

Los Angeles Daily News yazarı

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu