1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Barok Resim ve Heykel Sanatı Pdf indir

Barok Resim ve Heykel Sanatı Pdf indir
0

Barok Resim ve Heykel Sanatı pdf indir, Sanat Tarihi ve Kuramı türünde kaleme alınan Barok Resim ve Heykel Sanatı kitap ile ilgili özet bilgiler. Barok Resim ve Heykel Sanatı kitabı yazar Nilüfer Öndin tarafından kaleme alınmıştır. Barok Resim ve Heykel Sanatı kitabı 452 sayfadan oluşmakta olup 1. Hamur ile basılmıştır. 15 x 23 ebatında olan Barok Resim ve Heykel Sanatı kitabın 1. Basım Hayalperest Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Barok Resim ve Heykel Sanatı pdf oku, Barok Resim ve Heykel Sanatı PDF yandex, Barok Resim ve Heykel Sanatı PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Barok Resim ve Heykel Sanatı PDF Oku

Arka Kapak Yazısı

 

 

Batı sanatı tarihinde Rönesans’tan sonra yaşanan Barok dönem, tüm kıta Avrupası’nı hem düşünsel hem de sanatsal yönden derinden etkiler. On sekizinci yüzyıl Aydınlanma Dönemi’nin akılcılığının gelişmesinde mühim rolü olan bu geçiş süreci, sanatsal bakışı değiştirmenin bunun yanında yaşama bakışı da şekillendirir. Kurallı monotonluktan çok doğaçlama heyecanlara, insanın aniden değişen duygularına, yaşamın muğlaklığına ve bir muamma olan sonunu düşünmeye kucak açılan bir dönem olarak Barok, enteresan ve renkli ressamlar, mimarlar, heykeltraşlarla öne çıkar: Caravaggio, Rembrandt, Rubens, Vermeer, Ribera, Bernini, Maderno…

Barok: Resim ve Heykel Sanatı, Barok dönemin kıta Avrupası’nın resim ve heykel geleneğindeki yerini tüm ayrıntı kısmıyla konu alıyor. İtalya, Hollanda, Fransa ve İspanya özelinde on yedinci yüzyılın izlerini sanat tarihi üzerinden sürüyor ve bu toprakların birbirleriyle etkileşimleri hakkına bilgiler veriyor. Sanatçıların ve üretimlerinin bölgeye göre değişen nüanslarına da değinilen kitabın yazarı Nilüfer Öndin, okura Batı sanatı özelinde bütüncül bir Barok dönem okuması yapma olanağı veriyor.

Işığın ve gölgenin öne çıktığı, figürlerin, nesnelerin köşelerden kurtulup birbiri içinde erircesine dağıldığı, farklı zamanlarda bitmemişlik hissi uyandıran resim ve heykel görselleriyle zenginleşen içeriği sayesinde bu kitap, Barok dönem kültürünü, sanatını, düşünce dünyasını, hatta siyasi ilişkilerini anlamak isteyen okura anlaşılır, kapsamlı, bilgilendirici bir kaynak sunuyor.