1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Odysseia Pdf indir

Odysseia Pdf indir
0

Odysseia pdf indir, türünde kaleme alınan Odysseia kitap ile ilgili özet bilgiler. Odysseia kitabı yazar Homeros tarafından kaleme alınmıştır. Odysseia kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2012 ile basılmıştır. ebatında olan Odysseia kitabın Panama Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Odysseia pdf oku, Odysseia PDF yandex, Odysseia PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Odysseia PDF Oku

Odysseia Homeros tarafından söylendiğine inanılan iki mühim Yunan destanından biridir. Bir ölçüde İlyada’nın devamı niteliğindedir ve bu iki destan birlikte, Batı edebiyatında mühim bir yere sahiptir. M.Ö. 8. yüzyılda Anadolu’nun sahillerinde İyonya’da söylenildiğine inanılmaktadır. Birçok araştırmacı bu destanın sözlü geleneğe uygun biçimde düzenlendiğini ve okunmaktan daha çok söylenmesinin ve dinlenmesinin amaçlandığını düşünmektedir. Odysseia’nın en etkileyici özellikleri içinde hadiselerin düz bir çizgi şekilinde gelişmemesi, kadınların ve kölelerin hadiselerin gelişimi üzerinde, savaşan erkeklerin bunun yanında etkili olmaları bulunmaktadır.

Dünyanın en mühim edebiyat eserlerinden biri olduğu kabul gören Odysseia Destanı, esas olarak Odysseus adlı Yunan kahramanını ve onun Troya’nın düşüşünden sonra eve dönüş yolculuğunu ele almaktadır. On yıl süren Troya Savaşı’ndan sonra Odysseus’un evine dönmesi için bir on yılın daha geçmesi gerekmiştir. Bu yirmi yıllık süre içinde Odysseus’un öldüğüne inanılmış ve karısı Penelopeai ve oğlu Telemakhos, Penelopeia ile evlenmek isteyen bir grup küstah taliple uğraşmak zorunda kalmıştır.

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 424

Baskı Yılı: 2012

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 334

Baskı Yılı: 2012

Dili: Türkçe
Yayınevi: Panama Yayıncılık