1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Bozgun Pdf indir

Bozgun Pdf indir
0

Bozgun pdf indir, Tarih türünde kaleme alınan Bozgun kitap ile ilgili özet bilgiler. Bozgun kitabı yazar Hakkı Hafız Paşa tarafından kaleme alınmıştır. Bozgun kitabı 176 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 19,5 ebatında olan Bozgun kitabın 1. Basım Billur tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Bozgun pdf oku, Bozgun PDF yandex, Bozgun PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Bozgun PDF Oku

Osmanlı ordusunun bozulduğu zamanlarda o dönemin paşası olan Hafız Hakkı Paşa tarafından kaleme alınmış bir eser. Savaş ortamında Halkın yaşadığı olağanüstü acılar ve Osmanlı ordusunun neden bu duruma geldiğini o zamandan ve çok geçmişten örneklerle gözler önüne çıkarıyor.

Bir ordu neden yenilir.. Nasıl yenilir… Askerler neden umutsuzluğa düşer… Bizzat savaşın içine girmiş, yenilmiş bir kumandanın yazabileceği belki de en makul eser… Cephede hiç bişey memlekettekine benzemez… Askerler cephede neler hisseder.. Bu kitapta Balkan Savaşı sırasında orduda ve halkta yaşanan sıkıntılar kaleme alınırken bizlere de ileriye doğru bir bakış açısı kazandırmakta o zamandan edindiği tecrübelerle bizleri aydınlatmaktadır.Okunması gereken bir eser..