Pdf Kitap Arşivi

Kara Delikler ve Bebek Evrenler Pdf indir

Kara Delikler ve Bebek Evrenler pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Kara Delikler ve Bebek Evrenler kitap ile ilgili özet bilgiler. Kara Delikler ve Bebek Evrenler kitabı yazar Stephen Hawking tarafından kaleme alınmıştır. Kara Delikler ve Bebek Evrenler kitabı 2013 sayfadan oluşmakta olup 13X21 ile basılmıştır. 8. Basım ebatında olan Kara Delikler ve Bebek Evrenler kitabın Alfa Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Kara Delikler ve Bebek Evrenler pdf oku, Kara Delikler ve Bebek Evrenler PDF yandex, Kara Delikler ve Bebek Evrenler PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Kara Delikler ve Bebek Evrenler PDF Oku

Olay yaratan çok satan kitabı Zamanın Kısa Tarihi’nde, Stephen Hawking, kelimenin tam anlamıyla, fiziğe, evrene, gerçekliğin kendisine bakışımızı değiştirdi. Kara Delikler ve Bebek Evrenler’de Stephen Hawking’in 1976 ile 1992 senelerı içinde yazdığı bazı yazılar yer alıyor. Yaygın olarak Einstein’dan beri en göz alıcı teorik fizikçi sayılan Hawking, bu on üç yazı ve bir söyleşide, evrenimizi anlamamıza yarayan enteresan bir olanaklar dizisini görülmektedirıyor.

 

Stephen Hawking, evrenin bilinmez ve anlaşılmaz bir şey, insanın sezebileceği, fakat hiçbir zaman tam anlamıyla analiz edemeyeceği yahut kavrayamayacağı bir şey olduğu görüşüne katılmaz. Ona göre bu görüş dört yüz yıl önce Galileo tarafından başlatılan ve Newton tarafından sürdürilen bilimsel devrimlere karşı haksızlık etmektedir. Onlar evrenin en azından bazı alanlarının, gelişigüzel biçimde davranmadıklarını, kesin matematiksel yasalar tarafından yönetildiklerini gösterdiler. O zamandan beri geçen seneler içinde Galileo ve Newton’un çalışmalarını evrenin aşağı yukarı her alanına yaymış yer alıyoruz. Hawking’e göre evrenin tam bir teorisini ortaya koyabiliriz. O durumda aslında  Evrenin Efendileri bulunacağız.

 

“Aydınlanmada ikinci bir şans… Hawking karmaşık konuları basit, herkesin anlayabileceği bir dille becerikli biçimde çözüyor….  Çok kolay okunuyor.”

-San Fransisco Chronicle-

 

“Özlü, aydınlatıcı ve çağdaş kozmolojinin yapısından gelen enteresan doğası göz önüne alındığında müthiş kolay okunan bir kitap.”

-The Wall Stret Journal-

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu