Pdf Kitap Arşivi

Neden? Pdf indir

Neden? pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Neden? kitap ile ilgili özet bilgiler. Neden? kitabı yazar Mario Livio tarafından kaleme alınmıştır. Neden? kitabı 13,5 x 21,5 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Neden? kitabın Altın Kitaplar tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Neden? pdf oku, Neden? PDF yandex, Neden? PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Neden? PDF Oku

Tanrı matematikçi mi? Yazarı yeni bir kitapla tekrar karşınızda! Neden merak ettiğimizi merak ettiniz mi hiç? Mario Livio etti!

 

Beynimiz neyi merak edeceğini nasıl seçiyor? Merak duygumuz hangi evrimsel amaca hizmet ediyor? Merakın farklı türleri var mı? Çocuklar yetişkinlerden daha mı meraklı? Yolda bir trafik kazası gördüğümüzde neden yavaşlayıp manasızca kaza yerini kerteriz ediyoruz? Kanlı bir suç mahallinin veya cayır cayır yanan bir binanın etrafında toplaşıyoruz? Bir başkasının tek taraflı duyabildiğimiz telefon sohbeti, neden tamamını duyabildiğimiz bir sohbetten daha dikkat çekici? Neden? bu ve bunun gibi bir çok soruyu masaya yatırıyor. İnsan merak eden tek canlı türü olmasa da neden sorusunu sorabilen tek canlı türüdür. Astrofizikçi yazar Mario Livio farklı alanlarda çalışan olağanüstü bilim insanlarıyla söyleşi yaparak meraklarını irdeliyor. İnsanlık tarihinin en meraklı dâhilerinden Leonardo da Vinci ve Richard Feynman’ın hayatlarının derinlerine dalıyor. Merak konusuna merak duyan herkesin çok beğenerek okuyacağı, müthiş keyifli ve doyurucu bir kitap! 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu