1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Bilim Bizi Kandırıyor mu? Pdf indir

Bilim Bizi Kandırıyor mu? Pdf indir
0

Bilim Bizi Kandırıyor mu? pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Bilim Bizi Kandırıyor mu? kitap ile ilgili özet bilgiler. Bilim Bizi Kandırıyor mu? kitabı yazar Mustafa Çetiner tarafından kaleme alınmıştır. Bilim Bizi Kandırıyor mu? kitabı 240 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Bilim Bizi Kandırıyor mu? kitabın 1. Basım Destek Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Bilim Bizi Kandırıyor mu? pdf oku, Bilim Bizi Kandırıyor mu? PDF yandex, Bilim Bizi Kandırıyor mu? PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Bilim Bizi Kandırıyor mu? PDF Oku

“İnsanlara doğrunun doğru olduğunu anlatmaya çalışmak, bir yalana inandırmaktan daha zor olabilir.”

İnsanoğlu var olduğu günden bu yana bilim ve tıbba ihtiyaç duymuştur, salgınlar, ölümcül hastalıklar avcı insandan bugüne insanlığın gelişimini ve tarihini etkilemiştir. Modern dünya çapında birden fazla şey gibi bilim de post-truth çağından payını almış, hem safsata ve hurafelerin oyuncağı olmuş hem de güç odaklarının bir aracı haline gelmiştir. Dünya kapitalizminin manipülasyonları ve bilimi dışlayanların içinde bugün bilim nerededir? Elinizdeki bu kitap, irrasyonalizme ve güdümlü bilim çağına bir tepkidir. Uzun seneler bilimsel konularda makaleler yazan ve programlar yapan Prof. Dr. Mustafa Çetiner bu kitapta okurlarına bilimselliğin ve bilimdışılığın ayrımını anlatıyor. Nesnel ve kuşkucu yaklaşımıyla bilimin yapılış şekilindeki günümüz üretim ilişkilerini, medyanın rolünü tartışırken, bilimin doğasında olan ve asla tam anlamıyla ortadan kaldırılamayan nesnellik sorununun özüne iniyor ve bilim toplumu olmak için bilimden başka çıkar bir yolun olmadığının önemini vurguluyor.

Bilim ne kadar özgürdür? İlaçlar ve aşılar temel hak ve özgürlükleri kontrol altına alabilir mi? Bilimsel gerçekler ve yalanlar nasıl ayırt edilir? Modern tıp hep kusursuz ve masum mudur? Bilimde “çakal yayıncılık” nasıl yapılır? Türkiye bilimselliğin neresindedir?