1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Etrüskler Türk İdiler – Din ve Dil ile ilgili Deliller Pdf indir

Etrüskler Türk İdiler – Din ve Dil ile ilgili Deliller Pdf indir
0

Etrüskler Türk İdiler – Din ve Dil ile alakalı Deliller pdf indir, Arkeoloji türünde kaleme alınan Etrüskler Türk İdiler – Din ve Dil ile alakalı Deliller kitap ile ilgili özet bilgiler. Etrüskler Türk İdiler – Din ve Dil ile alakalı Deliller kitabı yazar Adile Ayda tarafından kaleme alınmıştır. Etrüskler Türk İdiler – Din ve Dil ile alakalı Deliller kitabı 344 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 17 x 23,5 ebatında olan Etrüskler Türk İdiler – Din ve Dil ile alakalı Deliller kitabın 1. Basım Boyut Yayın Grubu tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Etrüskler Türk İdiler – Din ve Dil ile alakalı Deliller pdf oku, Etrüskler Türk İdiler – Din ve Dil ile alakalı Deliller PDF yandex, Etrüskler Türk İdiler – Din ve Dil ile alakalı Deliller PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Etrüskler Türk İdiler – Din ve Dil ile alakalı Deliller PDF Oku

Milattan önceki binyıl içinde tarih sahnesinde yer almış, Avrupa’ya medeniyeti getirdiği kabul gören Etrüskler kimdir?

Günümüzde İtalya adı verilen topraklarda yaşamış oldukları halde Hint-Avrupalı olmadıkları bilinen Etrüsklerin kökeni yüzsenelerdır bir muamma olarak kalmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk kadın diplomatı Adile Ayda, ölümünden hemen önce paylaşımı yaptığı bu kitapta yaptığı karşı karşıya geldirmalarla, Etrüsklerin, İtalya’ya göç etmiş Eski Türkler olduğunu itiraz kaldırmaz veriler yoluyla ispatlamaya girişmektedir.

Son senelerın DNA çalışmaları Etrüsklerin Batı Anadolu’dan göç ettiklerini saptamıştır. Gelgelelim, göç ettikleri zamanda o bölgede Türklerin değil de başka toplulukların bulunmuş olduğu kabul gördüğü için, bu bilgi, kesinleşmiş de olsa, Etrüskleri Türk yapmamaktadır. İşte Ayda’nın bu eserdeki çabasının önemi buradadır.

İlk kez 1992 senesinde yayımlanan bu eser, savunduğu tezi benimseyenler tarafından hemen sahiplenildi. Geçen zaman içinde Adile Ayda adı, Etrüsklerin  Türk oluşu teziyle özdeşleştiği gibi, kitap alakalı  çalışmalarda sürekli olarak alıntılanan bir klasik halini aldı ve konuya eğilenler tarafından aranan bir eser oldu. Hem bu talebi karşılamak, hem de yeni bir kuşak okuyucuya, rahatlıkla anlayacağı ve iletişim kuracağı dilde sunmak üzere bu yeni baskı hazırlandı.