1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Müzik Üzerine Görüşler Pdf indir

Müzik Üzerine Görüşler Pdf indir
0

Müzik Üzerine Görüşler pdf indir, Müzik türünde kaleme alınan Müzik Üzerine Görüşler kitap ile ilgili özet bilgiler. Müzik Üzerine Görüşler kitabı yazar Edward W. Said tarafından kaleme alınmıştır. Müzik Üzerine Görüşler kitabı 192 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 12 x 20 ebatında olan Müzik Üzerine Görüşler kitabın 3. Basım Alfa Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Müzik Üzerine Görüşler pdf oku, Müzik Üzerine Görüşler PDF yandex, Müzik Üzerine Görüşler PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Müzik Üzerine Görüşler PDF Oku

Müzik ve müziğin temsili konusuna hem icracı hem de eleştirmen karakteri ile uzun seneler kafa yoran Said, Müzik Üzerine Görüşler’le çağdaş kültürel çalışmalar bölgesindeki büyük bir boşluğu dolduruyor. Müziğin kamusal ve özel anlamını, Adorno ve Proust’un gözlemleri ve Glenn Gould, Toscanini, Wagner ve Beethoven gibi sanatçı ve besteciler üzerinden tartışıyor.
“Müzik ve müzisyenler üzerine muhteşem kişisel görüşler… Edward Said müthiş.”
–New York Times Book Review

“Said’in müziğe dair büyük sevgisi, eleştirilerindeki her noktayı son derece dikkatle düşünmesine neden oluyor. Okurunu, müziğin yalnızca müzikologlara bırakılamayacak kadar mühim bir şey olduğuna ikna ediyor.”
–Hungry Mind Review

 

(Tanıtm Bülteninden)