1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Hayatını Değiştirmelisin – Rainer Maria Rilke ve Auguste Rodinin Hikayesi Pdf indir

Hayatını Değiştirmelisin – Rainer Maria Rilke ve Auguste Rodinin Hikayesi Pdf indir
0

Hayatını Değiştirmelisin – Rainer Maria Rilke ve Auguste Rodinin Hikayesi pdf indir, Sanat Tarihi ve Kuramı türünde kaleme alınan Hayatını Değiştirmelisin – Rainer Maria Rilke ve Auguste Rodinin Hikayesi kitap ile ilgili özet bilgiler. Hayatını Değiştirmelisin – Rainer Maria Rilke ve Auguste Rodinin Hikayesi kitabı yazar Rachel Corbett tarafından kaleme alınmıştır. Hayatını Değiştirmelisin – Rainer Maria Rilke ve Auguste Rodinin Hikayesi kitabı 312 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Hayatını Değiştirmelisin – Rainer Maria Rilke ve Auguste Rodinin Hikayesi kitabın 1. Basım Yapı Kredi Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Hayatını Değiştirmelisin – Rainer Maria Rilke ve Auguste Rodinin Hikayesi pdf oku, Hayatını Değiştirmelisin – Rainer Maria Rilke ve Auguste Rodinin Hikayesi PDF yandex, Hayatını Değiştirmelisin – Rainer Maria Rilke ve Auguste Rodinin Hikayesi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Hayatını Değiştirmelisin – Rainer Maria Rilke ve Auguste Rodinin Hikayesi PDF Oku

1902’de Rainer Maria Rilke, ünlü heykeltıraş Auguste Rodin’le alakalı kısa bir kitap yazmak için Paris’e gitti. O vakitler Rodin altmışlarında, saygı duyulan, tanınmış bir sanatçıydı, Rilke’yse yirmilerinde, tanınmamış bir şair.

Rilke de, Rodin de başarılı birer sanatçı olarak kurumlara, geleneklere, hatta arada bir tarihe karşı çıkmak zorundaydı. En büyük yürek acılarını atlatmak için yaratma arzularını kullanmayı öğrenmeleri gerekiyordu. Hayat ve sanat dengesini kurmalıydılar. Tam da bu yüzden Rilke, Rodin’e şu soruyu sormuştu: “Nasıl yaşamalıyım?”

Bu kitap, Paris sokaklarında ustalığa giden yolu bulan iki sanatçının portresi. Aynı zamanda yaratıcılığın ve sanatçının konumunun hiç olmadığı kadar sorgulandığı bir çağın anlatısı. Ve en mühimsi de bir sanatçının ne pahasına olursa olsun eserini ortaya koyması gerektiğinin hikâyesi.