1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Atalarımızın Gök Tanrı Dini Pdf indir

Atalarımızın Gök Tanrı Dini Pdf indir
0

Atalarımızın Gök Tanrı Dini pdf indir, türünde kaleme alınan Atalarımızın Gök Tanrı Dini kitap ile ilgili özet bilgiler. Atalarımızın Gök Tanrı Dini kitabı yazar Ergun Candan tarafından kaleme alınmıştır. Atalarımızın Gök Tanrı Dini kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2013 ile basılmıştır. ebatında olan Atalarımızın Gök Tanrı Dini kitabın Sınır Ötesi Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Atalarımızın Gök Tanrı Dini pdf oku, Atalarımızın Gök Tanrı Dini PDF yandex, Atalarımızın Gök Tanrı Dini PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Atalarımızın Gök Tanrı Dini PDF Oku

Bir zamanlar Orta Asya’da yaşananlar, atalarımızın bilinmeyen gizli tarihini oluşturmuş bir zamantir. Bugün bile hâlâ sırrıni koruyan o günlerde yaşananlar, Eski Türk Mitolojisi’ni oluşturan bazı efsanelerle günümüze kadar gelebilmiştir.

Ergenekon’dan Çıkış, Yaradılış ve Oğuz Kağan gibi efsanelerde atalarımızın o zamanda yaşadıkları mitolojik bir dille anlatılmış durumdadır. Lakin ne yazık ki, bu efsaneler üzerinde ezoterik temelli bir araştırma bilimsel çevrelerce yapılmamıştır.

Bu efsaneler bunun yanı sıra atalarımızın dinsel inançları ile ilgili da mühim bilgilerle doludur. Gök Tanrı Dini’nin kozmik bağlantıları ve inisiyatik içeriği bu mitolojilerin içinde bulunmaktadır. Söz konusu efsanelerin içindeki ezoterik semboller açıklığa kavuşturulduğunda, hem atalarımızın o dönemler yaşadıkları, hem da atalarımızın dinsel inançlarının temelleri gün ışığına çıkabilmektedir.

Atalarımızı hiçbir zaman yalnız bırakmayan Gök-Kurt ve Şamanizm öncesi Gök-Tanrı Dini’nin ağırlıklı olarak ele alındığı bu kitapta, efsanelerle geleceğe iletilen mesajları da ilgiyle okuyacağınızı düşünüyoruz…

Gök -Tanrı Dini’nden Şamanizm’e ve Şamanizm’den de Anadolu Müslümanlığı’na intikal eden bu büyük kültür birikimi, Ergun Candan’ın sade anlatımıyla sizlerle buluşuyor.

Sayfa Sayısı: 192

Baskı Yılı: 2013

Dili: Türkçe
Yayınevi: Sınır Ötesi Yayınları