1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Kahvenin Hikayesi Pdf indir

Kahvenin Hikayesi Pdf indir
0

Kahvenin Hikayesi pdf indir, Yemek ve Tatlı türünde kaleme alınan Kahvenin Hikayesi kitap ile ilgili özet bilgiler. Kahvenin Hikayesi kitabı yazar Stewart Lee Allen tarafından kaleme alınmıştır. Kahvenin Hikayesi kitabı 13,5 x 21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Kahvenin Hikayesi kitabın Maya Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Kahvenin Hikayesi pdf oku, Kahvenin Hikayesi PDF yandex, Kahvenin Hikayesi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Kahvenin Hikayesi PDF Oku

Arka Kapak Yazısı

 

 

“Gurmeler, kahve bağımlıları, antropologlar ve keyifli macera hikâyelerini seven herkes bu kitabı mutlaka okumalı.”  

-Anthony Bourdain Mutfak Sırları’nın yazarı, dünyaca ünlü şef

 

Kahve, gerçekten de tarihi yönlendiren bir madde mi? Nerede dünyaya geldi, hangi yollardan geçerek bize geldi? Batı medeniyeti, aydınlanmasını kahveye mi borçlu? Stewart Lee Allen, bu çarpıcı suallerin cevabını bulmak için kafein dolu bir maceraya atılıyor.

 

Sekiz yüz yıl önce kahvenin ilk kez ekildiği Güney Yemen’in köylerinden, Nobel Ödüllü iki Hintlinin kahve içmek için uğradıkları mağara benzeri kahvehaneye… Fransız İhtilali’nin başladığı Paris salonları ve kafelerinden, Amerika’nın yol kenarı lokantalarına… Kahvenin izinde dünyanın dörtte üçünü gezen Allen, kahvenin tarihini edebi bir tatla anlatıyor.

 

“Okuyucuyu alıp eski Etiyopya eşkıyalarına, Parisli garsonlara ve Türkiye’den Brezilya’ya hoş rayihalı kahvehanelere götürüyor. Son damlasına kadar güzel!” -Mort Rosenblum
 

Olives: The Life and Love of a Noble Fruit and The Secret Life of the Seine’in yazarı