Pdf Kitap Arşivi

Sayısal Fil Pdf indir

Sayısal Fil pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Sayısal Fil kitap ile ilgili özet bilgiler. Sayısal Fil kitabı yazar Elif Küzeci tarafından kaleme alınmıştır. Sayısal Fil kitabı 532 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,7 x 23 ebatında olan Sayısal Fil kitabın 1. Basım İnkılap Kitabevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Sayısal Fil pdf oku, Sayısal Fil PDF yandex, Sayısal Fil PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Sayısal Fil PDF Oku

Hayali bir zaman makinesi ile geçmişe veya geleceğe gitseniz ve son elli yılın diğer zamanlardan ayrılan ayrıntı kısmını birkaç cümle ile özetleyecek olsanız hangi konuyu vurgulardınız? Bu soruyu yanıtlarken bilişim teknolojilerindeki gelişmeleri göz ardı etmek olanaksız. Günümüzde bilişim teknolojileri, Endüstri Devrimi ile karşı karşıya geldirılabilecek güçte etkiler gösteriyor ve modernitenin gelişmeye başladığı 16. yüzyıldan beri belki de ilk kez devlet ve hukuka ilişkin temel kuram ve kurumlar üzerinde yeniden düşünmemizi gerektiriyor.

Elif Küzeci, Sayısal Fil kitabında okuyucuyu modern devletin üç öğesi olan insan topluluğu, ülke ve siyasal iktidardan hareketle yeni çağın temel dinamiklerinin tartışılacağı bir yolculuğa davet ediyor. Bu yolculukta Aydınlanma Yüzyılı düşünürlerinin ve çağdaş yazarların rehberliğinde fiziksel olarak uzakta olan insanları buluşturan İnternet’i; Yapay Zekâ, otonom silah sistemleri, blokzinciri gibi teknolojileri ziyaret ediyor; siberalanın sınırlarında geziniyor; gözetim teknolojilerinin olası etkilerini ve Bilişim Devleri’nin siyasal konumunu tartışıyor. Edebiyat, resim ve müzik eserleri ise bu yolculuğun her durağında bizlere eşlik ediyor.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu