1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Eski İran Dinleri ve Şeytanın Doğuşu – Kötülüğün Tasarımı Pdf indir

Eski İran Dinleri ve Şeytanın Doğuşu – Kötülüğün Tasarımı Pdf indir
0

Eski İran Dinleri ve Şeytanın Doğuşu – Kötülüğün Tasarımı pdf indir, türünde kaleme alınan Eski İran Dinleri ve Şeytanın Doğuşu – Kötülüğün Tasarımı kitap ile ilgili özet bilgiler. Eski İran Dinleri ve Şeytanın Doğuşu – Kötülüğün Tasarımı kitabı yazar Demokan Atasoy Işın Beril Tetik M. Olgay Söyler tarafından kaleme alınmıştır. Eski İran Dinleri ve Şeytanın Doğuşu – Kötülüğün Tasarımı kitabı sayfadan oluşmakta olup ile basılmıştır. ebatında olan Eski İran Dinleri ve Şeytanın Doğuşu – Kötülüğün Tasarımı kitabın Ötüken Neşriyat tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Eski İran Dinleri ve Şeytanın Doğuşu – Kötülüğün Tasarımı pdf oku, Eski İran Dinleri ve Şeytanın Doğuşu – Kötülüğün Tasarımı PDF yandex, Eski İran Dinleri ve Şeytanın Doğuşu – Kötülüğün Tasarımı PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Eski İran Dinleri ve Şeytanın Doğuşu – Kötülüğün Tasarımı PDF Oku

Kötülüğün Tasarımı isimli serinin ilk kitabı olan bu çalışma deneysel bir çalışma olup, alanında bir ilk diyebileceğimiz türdendir. Olgay Söyler’in “Eski İran Dinleri ve Şeytanın Doğuşu” isimli makalesinin, Işın Beril Tetik’in “Bin Yıl Yaşa” ve Demokan Atasoy’un “Bir Devlet Memurunun İtirafları” isimli korku öykülerinin bulunduğu çalışmanın amacını, Olgay Söyler şu cümlelerle ifade etmektedir:

Amacımız, ülkemizde de yayımlamaya başlayan eski dinlere ait metinleri tercih ederek tarihî ve mitolojik malzeme üstüne ‘Şeytan’ın anlatısını inşa etmekti. Mitolojide tek bir motifin bile ne kadar mühim olduğunu bunun bunun yanında edebiyat ile tarihin birbirine olan katkısını bu kitapta okuyucularımızın net olarak görmelerini arzu ettik. Avesta, Mani, Rig Veda gibi dini metinlere Şahnâme, Ardâvirâfnâme, Goştâspnâme gibi efsaneler içeren İran destan edebiyatı eşlik etti. Dante’nin İlahi Komedya’sı, en-Nedim’in el-Fihrist’i, Birunî’nin El-Âsâr el-Bâkiye’si Mesudî’nin Murûc Ez-Zeheb’i bu anlatının yine en kıymetli malzeme grubuydu. Bu kadar kıymetli destan ve Doğu klasiği eser üzerine, ülkemizde herkesin bulabileceği Batı literatüründen de bazı kaynak olabilecek eserleri alarak anlatımızı inşa etmeye gayret ettik.