1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Doğa ve Yunanlar – Bilim ve Hümanizm Pdf indir

Doğa ve Yunanlar – Bilim ve Hümanizm Pdf indir
0

Doğa ve Yunanlar – Bilim ve Hümanizm pdf indir, türünde kaleme alınan Doğa ve Yunanlar – Bilim ve Hümanizm kitap ile ilgili özet bilgiler. Doğa ve Yunanlar – Bilim ve Hümanizm kitabı yazar Erwin Schrödinger tarafından kaleme alınmıştır. Doğa ve Yunanlar – Bilim ve Hümanizm kitabı 188 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 19,5 ebatında olan Doğa ve Yunanlar – Bilim ve Hümanizm kitabın 1. Basım Babil Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Doğa ve Yunanlar – Bilim ve Hümanizm pdf oku, Doğa ve Yunanlar – Bilim ve Hümanizm PDF yandex, Doğa ve Yunanlar – Bilim ve Hümanizm PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Doğa ve Yunanlar – Bilim ve Hümanizm PDF Oku

“Dünya büyük, muhteşem ve güzeldir. Onun üzerinde olup bitenlere ilişkin bilimsel bilgim yüz milyonlarca yılı kapsamaktadır. Lakin başka bir açıdan bakılırsa, bütün bu bilgileri yalnızca yetmiş, seksen veya doksan yıl gibi kısacık bir sürede edinmiş yer alıyorum. Bu, ölçülemez zamanın, hatta ölçmeyi öğrenebildiğimiz sonlu miktardaki milyonlarca ve milyarlarca yılın karşısında küçücük bir noktadır. Nereden geldim ve nereye gidiyorum? Bu hepimiz için geçerli olan, cevabını bulamadığımız büyük sorudur. Bilimin de buna hiçbir cevabı yoktur. Lakin yine de bilim, güvenilir ve tartıştlmaz bilgiye giden yolda ulaşmış olduğumuz en ileri noktayı temsil eder.”

Nobel ödüllü fizikçi Erwin Schrödinger, 20. yüzyılın en büyük bilimbireylerindan biriydi. Bilim tarihi ve felsefesi üzerine verdiği kamuya açık dersler tanınmış bir nitelik elde etmişti. Doğa ve Yunanlar – Bilim ve Hümanizm Schrödinger’in bu ünlü derslerinden ikisine ilk kez yazılı olarak erişme imkânım sunuyor. Doğa ve Yunanlar geçtiğimiz yüzyılın bilim anlayışına dair etraflıca bir tarihsel değerlendirme sunuyor, modern bilimin izlerini Batı felsefesinin en erken safhalarına dek sürüyor. Bilim ve Hümanizm ise en kritik bilimsel sorunlardan birine yöneliyor, bilimsel araştırmanın değerini sorguluyor. Modern bilimin ilerleyişinin somut dünyayla ruhsal dünya içindeki ilişkiyi nasıl. etkilediğini irdeliyor. Roger Penrose’nin önsözüyle tarihsel bağlamı daha da netleşen bu iki kısa fakat kuvvetli metin, tarih boyunca geçerliliğini koruyacak soruları geçtiğimiz yüzyılın en büyük fizikçilerinden birinin gözüyle tekrar düşünmenize kapı arallyor.