1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Paralel Dünyalar Pdf indir

Paralel Dünyalar Pdf indir
0

Paralel Dünyalar pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Paralel Dünyalar kitap ile ilgili özet bilgiler. Paralel Dünyalar kitabı yazar Michio Kaku tarafından kaleme alınmıştır. Paralel Dünyalar kitabı 2018 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 1. Basım ebatında olan Paralel Dünyalar kitabın Odtü tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Paralel Dünyalar pdf oku, Paralel Dünyalar PDF yandex, Paralel Dünyalar PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Paralel Dünyalar PDF Oku

Michio Kaku, kozmosun gizemlerine açılan bu heyecan verici yolculukta bizleri kara delikler ve zaman makinelerinin, çoklu boyutlu uzayın ve hepsinden fazla arzu uyandıran paralel evrenlerin bizimkinin hemen yanında uzanması olasılığının keşfine yönelik baş döndürücü bir gezintiye çıkartıyor.

 Kaku, sicim kuramındaki en son yenilikler ve onun yinelemesi olan, evrenimizin belki de sonsuz birden çoklu evrendeki evrenlerden yalnızca biri, sonsuz sayıda baloncuk evrenlerden bir araya gelen bir denizde süzülen tekil bir baloncuk olabileceğini öneren M-kuramı içinde bize ustaca kılavuzluk ediyor. M-kuramı doğru çıkarsa “Büyük Patlama’dan önce ne oldu?” sorusuna da nihayet bir yanıt bulabiliriz. Bu, fizikteki ve kozmolojideki en ileri kuramlara, alandaki rakipsiz seslerin birinden gelen heyecan verici ve unutulmaz bir giriş.

 “Kavrayışı ile bizleri hayal gücümüzün sınırlarını zorlamaya iten, işinin ehli bir kılavuz eşliğinde kozmosta muhteşem bir gezinti.”

– Brian Greene, Evrenin Zarafeti’nin yazarı – 

“Kaku, süpersicim kuramı ile sprey makarna konfetisinin farkını ayırt etmekte zorlananlarımız için de öyküyü kolay anlaşılır hale getirmeye yarayan, içten bir tarz kullanıyor… Büyüleyici ve kimi zaman akıllara durgunluk verici bir kitap.”

– SciFi – 

“Kaku, muazzam miktarda konuyu kolay anlaşılır ve keyifli bir biçimde dile getiriyor.”

– Los Angeles Times – 

“Kozmoloji bilimini Albert Einstein yüz yıl önce kökünden değiştirdi. Paralel Dünyalar’da da bir diğer deha Michio Kaku bizi bilim hususunda güncelliyor ve evrenin geleceğine ilişkin yorumlarda yer alıyor.”

– San Antonio Express-News –