1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Çankaya Pdf indir

Çankaya Pdf indir
0

Çankaya pdf indir, Tarih türünde kaleme alınan Çankaya kitap ile ilgili özet bilgiler. Çankaya kitabı yazar Falih Rıfkı Atay tarafından kaleme alınmıştır. Çankaya kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2009 ile basılmıştır. ebatında olan Çankaya kitabın Pozitif Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Çankaya pdf oku, Çankaya PDF yandex, Çankaya PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Çankaya PDF Oku

“Haber vereyim ki Atatürk ne yaptığını, nasıl yapacağını, kimlere ne yaptıracağını, kimleri nasıl ve nerede kullanacağını bilen pek hesaplı bir adamdı. Yapmış oldukları üzerinde istediğiniz tenkitlerde bulunabilirsiniz. Lakin kendi varmak istediğine ulaşmaktan başka bir şey düşünmeyen, dostluklarının, yakınlıklarının, sözde sırdaşlıklarının üzerinde bilhassa “kendi kendine vefalı” bir önder olduğu su götürmez bir gerçektir.
Falih Rıfkı Atay

Kurduğu Cumhuriyet’le adını tarihin şanlı sayfalarına yazdıran, Türk’ün ne olduğunu dünyaya gösteren, müthiş şartlarda ortaya çıkmış olağanüstü bir önderdi Atatürk. O işgal edilmemiş yeri, zaptedilmemiş toprağı kalmayan bir milletin küllerinden doğmasına önderlik etti.

Büyük başarılara imza atmış Atatürk ile ilgili bir çok kitap ve makale yazıldı. Atatürk ile ilgiliki her şey etraflıca tartışıldı., hala tartışılıyor. Bu yazılanların birçoğu fakat Atatürk öldükten sonra yazıldığı için, onu tanıyanların ilk elden verdiği bilginin kıymet-i harbiyesi daha mühimdir.

Falih Rıfkı Altay 1923’den 1938’e kadar Atatürk’ün yanında bulunmuş, onun yaşadıklarını bizzat kendisinden dinlemiş ve hatta birçoğuna şahit olmuş devrin mühim gazetecilerindendir. Çankaya Atatürk’ü doğumundan okul senelerına, savaştığı cephelerden yaptığı inkılaplarla, tartışma sofralarından insani yönlerine kadar her detayı anektodlara yer vererek anlatan muazzam bir çalışma. Her Türk vatandaşının mutlaka okuması gereken ve Türkiye’nin dönüşümünü anlamanıza kolaylık sağlayan çarpıcı bir eser.

Ciltli:

Baskı Yılı: 2008

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 632

Baskı Yılı: 2013

Cep Boy:

Sayfa Sayısı: 712

Baskı Yılı: 2009

Dili: Türkçe
Yayınevi: Pozitif Yayıncılık