1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Çek – Oku – Eşle! Eş Sesli 120 Kelime Kartı Pdf indir

Çek – Oku – Eşle! Eş Sesli 120 Kelime Kartı Pdf indir
0

Çek – Oku – Eşle! Eş Sesli 120 Kelime Kartı pdf indir, Okul Çağı 6-10 Yaş türünde kaleme alınan Çek – Oku – Eşle! Eş Sesli 120 Kelime Kartı kitap ile ilgili özet bilgiler. Çek – Oku – Eşle! Eş Sesli 120 Kelime Kartı kitabı yazar Kolektif tarafından kaleme alınmıştır. Çek – Oku – Eşle! Eş Sesli 120 Kelime Kartı kitabı 70 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 7,5 x 16 ebatında olan Çek – Oku – Eşle! Eş Sesli 120 Kelime Kartı kitabın 1. Basım Martı Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Çek – Oku – Eşle! Eş Sesli 120 Kelime Kartı pdf oku, Çek – Oku – Eşle! Eş Sesli 120 Kelime Kartı PDF yandex, Çek – Oku – Eşle! Eş Sesli 120 Kelime Kartı PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Çek – Oku – Eşle! Eş Sesli 120 Kelime Kartı PDF Oku

Eş sesli sözcükler nedir ?
Aynı biçimde yazılıp okunan, bundan dolayı da ses yönünden birbirinin aynısı olan ; fakat anlamları birbirinden tamamen farklı olan sözcükler içindeki anlam ilişkisine ‘’eş sesli sözcükler’’ diğer bir ifade ile ‘’sesteş sözcükler’’ adı verilir.
Eş Sesli Kelime Kartlarında seçilmiş 60 kelime ve eş sesleri ile toplam 120 kelime ele alınmıştır.
Nasıl Oynanır ? 
2 kişiden 10 insana kadar oynanabilir. Kelime öğretiminin vazgeçilmezi olan oyunumuzda, poşetten sözcüklerin çekilmesi ile dağıtılan kağıtlardaki sözcüklerin eşleştirilmesi şeklinde oynanır.
Kartlardaki sözcükler genelde 3 satırdan meydana gelir. Oyunda bir kişi içindeki torbandan alır ve sırayla sözcükleri çekmeye başlar.Bu kişi de karta sahip olabilir ve sözcükleri kendi kartından takip eder. Torbadan çekilen her kelime yüksek sesle okunur ve eğer kartında bu kelimeye sahip olan varsa kelimenin üzerini okunan kelime kartını alarak kapatılır.
 
-Psikolojik Danışman ve Eğitim Danışmanı Didem Çavuşlu Onaylamıştır.
-T.C Milli Eğitim Bakanlığı Türkçe Dersi Öğretim Programında bulunan ‘’ Eş sesli sözcüklerin anlamlarını ayırt eder. ‘’ Kazanımları dikkaete alınarak hazırlanmıştır.