1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Yeni Ev Kadının Yemek Kitabı Pdf indir

Yeni Ev Kadının Yemek Kitabı Pdf indir
0

Yeni Ev Kadının Yemek Kitabı pdf indir, Yemek ve Tatlı türünde kaleme alınan Yeni Ev Kadının Yemek Kitabı kitap ile ilgili özet bilgiler. Yeni Ev Kadının Yemek Kitabı kitabı yazar Hadiye Fahriye tarafından kaleme alınmıştır. Yeni Ev Kadının Yemek Kitabı kitabı 16 x 23 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Yeni Ev Kadının Yemek Kitabı kitabın Cinius tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Yeni Ev Kadının Yemek Kitabı pdf oku, Yeni Ev Kadının Yemek Kitabı PDF yandex, Yeni Ev Kadının Yemek Kitabı PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Yeni Ev Kadının Yemek Kitabı PDF Oku

Değerli Okuyucu,

Bu kitap tercüme edilmemiştir, aynen yazıldığı gibi korunmuş, yalnızca harfleri Latin harflerine çevrilmiştir.

Cümlelerde göreceğiniz bazı – günümüz Türkçe imla kaidelerina göre- imla bozuklukları, Osmanlı imla kaidelerina uygun olup kitabın orijinal halinde mevcuttur ve düzeltilmemiştir. Sadece baskı hataları giderilmiştir.

Kelimelerin telaffuz şekli güncel hale getirilmiştir.

Yine cümle içlerinde geçen az sayıdaki Arapça yahut Farsça kökenli sözcükler aynen korunmuş fakat her sayfada dipnot olarak güncel anlamları verilmiştir.

Kitabın taranmış orijinali “Duke University” kütüphanesinin halka açık ve ücretsiz arşivinden temin edilmiştir. Basılı sureti bazı sahaflarda mevcuttur.

Türk mutfak sanatının temel taşlarından birisi olan bu kitabı günümüz Türkçesine kazandırmak benim için büyük bir mutluluk oldu.

Osmanlıca öğrenenler için de güzel bir çalışma kitabı olma özelliğindedir.

Faydalı olması dileklerimle.

Ertuğrul Karakaş

Ankara, 2018