1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Bugüne Dek Yaşamış Herkesin Kısa Bir Tarihi Pdf indir

Bugüne Dek Yaşamış Herkesin Kısa Bir Tarihi Pdf indir
0

Bugüne Dek Yaşamış Herkesin Kısa Bir Tarihi pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Bugüne Dek Yaşamış Herkesin Kısa Bir Tarihi kitap ile ilgili özet bilgiler. Bugüne Dek Yaşamış Herkesin Kısa Bir Tarihi kitabı yazar Adam Rutherford tarafından kaleme alınmıştır. Bugüne Dek Yaşamış Herkesin Kısa Bir Tarihi kitabı 15 x 21,5 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2017 ebatında olan Bugüne Dek Yaşamış Herkesin Kısa Bir Tarihi kitabın Ciltsiz İndigo Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Bugüne Dek Yaşamış Herkesin Kısa Bir Tarihi pdf oku, Bugüne Dek Yaşamış Herkesin Kısa Bir Tarihi PDF yandex, Bugüne Dek Yaşamış Herkesin Kısa Bir Tarihi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Bugüne Dek Yaşamış Herkesin Kısa Bir Tarihi PDF Oku

İnsanoğlunun hikâyesi genlerin ağzından tekrar anlatılıyor.

Bu sizin hikâyeniz…

Bu hikâye kim olduğunuzun ve nasıl var olduğunuzun hikâyesi. Sadece size, hatta dünya üzerinde nefes almayı başarabilmiş milyarlarca insana özel bir hikâye. Ayrıca kolektif bir çalışmanın ürünü, öyle ki türümüzün geçmişi boyunca her bir genomumuz bize tarihimizi anlatan izler taşıyor: Ölümler, doğumlar, hastalıklar, savaşlar, kıtlıklar, göçler ve daha fazlası…

Bilim bireylerinın genomları ilk okumaya başladığı 2001 senesinden beri bu tartışma, bir çok iddiaya konu olmaya devam ediyor ve bunun neticesinde bu iddialara karşı üretilen yeni iddialar ve mitler de türüyor. Adam Rutherford’un da anlattığı gibi tüm genomlarımızın bir kullanma kılavuzu olarak okunmaması, aksine destansı şiirler gibi değerlendirilmesi gerekiyor. DNA bize bireyler olarak çok şey anlatmasa da insan türü ile ilgili çok engin bilgilere ışık tutuyor.

Bu sürükleyici serüven, genetiğin sonsuza uzayan zemininde ilerliyor. Adam Rutherford, genlerimizin bizlere ne anlatmak istediğini açığa çıkartıyor ve tarihin de genomlarımız ile ilgili söylemek istediklerini anlatıyor. Neandartellerden cinayetlere, kızıl saçlılardan farklı ırklara, ölü krallardan büyük salgınlara, evrimden epigenetiklere kadar uzanan bu kitap, insanoğlunun yeni portresinin şifrelerini çözüyor ve kim bulunduğumuzu, nereden geldiğimizi açıklıyor.

 

 

“Daha ilk sayfadan sizi içine alan bu kitap, zekice yazılmış ve kesinlikle eksiksiz bir araştırmanın sonucu. Rutherford önceden hiçbir yazarın başaramadığı, genetiğin kafa karıştıran yapısını, modern genetiğin diliyle insan tarihini, kimliğini ve geleceğini anlatmayı başarıyor.”

Ed Yong

 

“Geniş bir yelpaze gibi açılan, zekice yazılmış ve sürprizlerle dolu bu eserde Rutherford, insan türünün DNA’sına kazınmış destansı hikâyesini anlatıyor.” 

Alice Roberts

 

“Daha önce Genetik bilimini ve geçmişi hiç böyle okumadınız. Rutherford gen bilimi hususunda bir deha!”

Matt Ridley

 

“Son senelerın en düşündürücü bilim kitaplarından biri. ”

Observer

 

“Harika! Okurların, kitabın sayfalarında yaşadığı şaşkınlığın tek sebebi doğanın müthişliği değil, Rutherford’un kusursuz kalemi de bu başarıda mühim rol oynuyor. Bu kitabın her sayfası tekrar tekrar okunmaya değer.”

Sunday Telegraph

 

“Geçmişimize ve geleceğimize yeni bir çerçeveden bakabileceğimiz kusursuz bir eser.”

Sunday Times