Pdf Kitap Arşivi

Çatma ve Kemha Pdf indir

Çatma ve Kemha pdf indir, Tarih Prestij türünde kaleme alınan Çatma ve Kemha kitap ile ilgili özet bilgiler. Çatma ve Kemha kitabı yazar Hülya Bilgi tarafından kaleme alınmıştır. Çatma ve Kemha kitabı Türkçe – İngilizce sayfadan oluşmakta olup 2007 ile basılmıştır. ebatında olan Çatma ve Kemha kitabın İlke Basın Yayın tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Çatma ve Kemha pdf oku, Çatma ve Kemha PDF yandex, Çatma ve Kemha PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Çatma ve Kemha PDF Oku

Osmanlı İpekli Dokumaları

Osmanlı İmparatorluğunun iktisadi, siyasi, sosyal ve ticari yaşamında mühim bir role sahip olan ipekli dokumalar, gerek hammaddesinin pahalı olması, gerekse üretimlerinin çok zahmetli olmasına rağmen yüzseneler boyunca en kıymetli ve vazgeçilmez dokuma türü olmuştur.
Osmanlı ipekli dokumaları içinde en gösterişli ve tok kumaşlardan olan “kemha” ve kadifenin bir türü olan “çatma”, saray ve halk tarafından bi hayli bi hayli beğeni alan, kaftan yapımında ve döşemede çok sık kullanılan kumaşlardır.

Ottoman Silk Textiles

Silk fabrics played an important role in the economic, commercial, political and social lie of the Ottoman Empire. For centuries they were the most highly valued and sought after fabric types, not only because of the cost of their raw material, but because their manufacture was a complex and highly skilled process.
Kemha, which is one of the richest and stoutest of all Ottoman silks, and the brocaded silk known as çatma were fabrics valued in court circles and beyond, used for making kaftans and as furnishing fabrics. Çatma was widely used of cushion covers in particular.

Baskı Yılı: 2007

Dili: Türkçe / İngilizce
Yayınevi: İlke Basın Yayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu