1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Ortaçağ Avrupası’nda Cadılar ve Cadı Avı Pdf indir

Ortaçağ Avrupası’nda Cadılar ve Cadı Avı Pdf indir
0

Ortaçağ Avrupası’nda Cadılar ve Cadı Avı pdf indir, Tarih türünde kaleme alınan Ortaçağ Avrupası’nda Cadılar ve Cadı Avı kitap ile ilgili özet bilgiler. Ortaçağ Avrupası’nda Cadılar ve Cadı Avı kitabı yazar Haydar Akın tarafından kaleme alınmıştır. Ortaçağ Avrupası’nda Cadılar ve Cadı Avı kitabı 480 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Ortaçağ Avrupası’nda Cadılar ve Cadı Avı kitabın 1. Basım Alfa Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Ortaçağ Avrupası’nda Cadılar ve Cadı Avı pdf oku, Ortaçağ Avrupası’nda Cadılar ve Cadı Avı PDF yandex, Ortaçağ Avrupası’nda Cadılar ve Cadı Avı PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Ortaçağ Avrupası’nda Cadılar ve Cadı Avı PDF Oku

Avrupa’nın belleğinde yüzseneler boyunca farklı imgelerle yer etmiş, Shakespeare, Dante, Milton’un eserlerinden Bosch ve Goya’nın fotoğraflarıne kadar birden fazla sanat yapıtına, masallara konu olan cadılar on binlerce masum insanın ölümüne neden olan “cadı avı çağı”nda Engizisyon mahkemelerince yargılanıp cezalandırılmıştır. Haydar Akın, ortaçağın sonlarıyla yeniçağın başlarına kadar olan bu süredeki kültürel, sosyolojik arka planı çok zengin bir bibliyografya taraması yaparak incelemektedir.

Ortaçağ Avrupa’sında Cadılar ve Cadı Avı Eski Mısır, Mezopotamya, İran kültürlerindeki şeytan, büyü ve demon inanışlarının Avrupa’daki büyücülük ve cadı inanış ve ritüellerine etkileri; Şeytan’la işbirliği; Hıristiyan teolojisi ile büyücülük, demon inanışlarının birbirinden ayrılması; büyücülük ritüelleri; Engizisyon mahkemelerinin cadılık testleri; hayvana dönüş büyüleri ve hayvan davalarında Kutsal Engizisyonun verdiği cezalar, infazlar, mahkeme kayıtlarıyla eşsiz bir okuma sunuyor.