Pdf Kitap Arşivi

Bilim Atlası Pdf indir

Bilim Atlası pdf indir, Diğer Prestij türünde kaleme alınan Bilim Atlası kitap ile ilgili özet bilgiler. Bilim Atlası kitabı yazar Kolektif tarafından kaleme alınmıştır. Bilim Atlası kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2011 ile basılmıştır. ebatında olan Bilim Atlası kitabın Boyut Yayın Grubu tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Bilim Atlası pdf oku, Bilim Atlası PDF yandex, Bilim Atlası PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Bilim Atlası PDF Oku

Boyut Yayınları Koleksiyon dizisinin son kitabı Bilim Atlası okurlarla buluşuyor.

Bilim adamları, teoriler, bilim tarihinin kilometre taşları… Bilime dair herşey bu dev eserde.

512 sayfalık bu çalışma, tarih öncesinden rönesans ve sanayi devrimine, atom çağından enformasyon çağına kadar beş bölüme ayrılıyor.

İçerikte belli bir döneme damgasını vuran çeşitli gelişmelerin basit bir şekilde görülmesini sağlamak maksadıyla her bölüme ait bir de kronoloji yer alıyor.

Bu dev eserde; fikir ve teorilerin bunun yanında Pisagor’dan Aristo’ya, Einstein ve Marie Curie’ye kadar teorilerin yaratıcılarına da yer veriliyor. Bilim Atlası ele aldığı dünyayı okuyucuya anlaşılır ve rahat okunur bir biçimde sunarken, bunun bunun yanında Eratosthenes’ten Richter’e kadar öncüler ile ilgili bilgi veren 100’e yakın yazıyı da okuyucuyla buluşturuyor. Kitabın sonundaki 54 sayfalık geniş referans bölümü ise eski ve çağdaş bütün büyük bilim bireylerinın kısa biyografilerinin yanında çeşitli bilimsel gerçeklere değinen bir de eki içeriyor.

Bilim Atlası, dizinin diğer atlasları olan Sanat Atlası ve Tarih Atlası ile birlikte koleksiyonun en kıymetli parçalarından biri olarak hazırlandı.

Hayatı anlatan bu kitap, her evde bulunması gereken müthiş bir eser.

Sayfa Sayısı: 512

Baskı Yılı: 2011

Dili: Türkçe
Yayınevi: Boyut Yayın Grubu

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu