1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Makine Olmak Pdf indir

Makine Olmak Pdf indir
0

Makine Olmak pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Makine Olmak kitap ile ilgili özet bilgiler. Makine Olmak kitabı yazar Mark O’Connell tarafından kaleme alınmıştır. Makine Olmak kitabı sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. ebatında olan Makine Olmak kitabın Domingo Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Makine Olmak pdf oku, Makine Olmak PDF yandex, Makine Olmak PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Makine Olmak PDF Oku

Bu kitap size Jules Verne’in fantastik yolculuklarını anımsatabilir veya engin bir hayal gücünün ürünü gibi gelebilir. Sorun şu ki, değil. Phoenix Havaalanı’nın yakınındaki kriyonik muhafaza deposunda metal silindirlerin içinde, sonsuzluğa uyanmayı bekleyen ilk insan bedenleri yer alıyor. Ünlü mucit Ray Kurzweil sonsuzluğu yakalama umuduyla günde 100 adet hap yutuyor. Sayıları giderek büyüyen bir kalabalık, insanın ölümü yeneceğine inanıyor.

İnsanın biyolojik sınırlarını esnetme uğraşındaki transhümanizm hareketi altın çağını yaşıyor. Elon Musk’ın yapay zekâyı beynimize eklemleme, Google’ın yaşlanma sorunumuzu çözme hedefiyle biyoteknoloji yatırımları yaptığı bir dünyada ölümsüzlüğe oynamak artık eskisi kadar marjinal görülmüyor. Gazeteci Mark O’Connell, MAKİNE OLMAK’ta hareketin içine doğru büyüleyici –ve ürkütücü– bir keşfe çıkıyor. Laboratuvarlarına giriyor, siborga dönüşmek için ciltlerinin altına çipler yerleştiren bir biyo-hacker topluluğuyla bodrumlarında tanışıyor; buralarda insanı afallatan yeni teknolojik olasılıklar ve bunların yarattığı ahlaki ikilemlerle yüzleşiyor. Makine Olmak, insanın olabilecek geleceğini –ve mümkünün sınırlarını– görebilmek için ufuk açıcı bir kitap.