1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

İstanbulun Latin Çağı Pdf indir

İstanbulun Latin Çağı Pdf indir
0

İstanbulun Latin Çağı pdf indir, Tarih türünde kaleme alınan İstanbulun Latin Çağı kitap ile ilgili özet bilgiler. İstanbulun Latin Çağı kitabı yazar Erhan Altunay Selçuk Eracun tarafından kaleme alınmıştır. İstanbulun Latin Çağı kitabı 216 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan İstanbulun Latin Çağı kitabın 1. Basım Destek Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda İstanbulun Latin Çağı pdf oku, İstanbulun Latin Çağı PDF yandex, İstanbulun Latin Çağı PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

İstanbulun Latin Çağı PDF Oku

İstanbul’un belki de en karanlık zamanı…

Bütün İstanbul tarihinin içinde yalnızca 57 yıl sürmesine rağmen Bizans’ı bi hayli fazla etkilemiş ve çöküşüne neden olmuş bir zaman…

Ateş, kan ve kin dolu bir dönem.

İstanbul’un Latinler tarafından istilası ve kurulan Latin Krallığı…

Sayısız İstanbul tarihi kitabı içinde hep ihmal edilmiş, üzerinde çok az çalışılmış bir konu.

Bu zamanda Bizans halkı sürgün edilmiş, İstanbul soyulmuş, yakılmış, yıkılmış ve tahrip edilmiş… Latin kralları taç giymiş, Ayasofya bir Katolik katedrali olmuş, Tapınak Şövalyeleri İstanbul sokaklarında dolaşmış.

İstanbul’un Latin dönemiyle alakalı yaşanan kaynak eksikliğini kapatmak için uzun süredir sürdürdüğümüz incelemelerimızı bir araya getirdiğimiz bu kitapta bütün dönem kaynaklarını titizlikle orijinal dillerinde ve tercümelerinde taradık. Ülkemizde adı bile duyulmamış kaynaklara ulaşıp iz sürdük ama en mühimsi senelerca büyük bir aşkla yürüttüğümüz İstanbul incelemelerinın bazı sonuçlarını da sizin için yazıya döktük.