1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Kötülüğün Sıradanlığı Pdf indir

Kötülüğün Sıradanlığı Pdf indir
0

Kötülüğün Sıradanlığı pdf indir, Politika/Araştırma türünde kaleme alınan Kötülüğün Sıradanlığı kitap ile ilgili özet bilgiler. Kötülüğün Sıradanlığı kitabı yazar Hannah Arendt tarafından kaleme alınmıştır. Kötülüğün Sıradanlığı kitabı 4. Basım sayfadan oluşmakta olup 2009 ile basılmıştır. Türkçe ebatında olan Kötülüğün Sıradanlığı kitabın Metis Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Kötülüğün Sıradanlığı pdf oku, Kötülüğün Sıradanlığı PDF yandex, Kötülüğün Sıradanlığı PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Kötülüğün Sıradanlığı PDF Oku

Yahudi soykırımı nasıl oldu? Neden oldu? Neden Yahudiler? Neden Almanlar? Diğer devletlerin rolü neydi? Müttefikler bundan ne ölçüde sorumluydu? Yahudi önderler kendi bireylerinın sonunu hazırlayanlarla işbirliği yapmaya nasıl yanaşmışlardı? Yahudiler neden kendi ayaklarıyla ölüme gitmişlerdi? Ülkemizde özellikle totalitarizm üzerine çalışmalarıyla tanınan ünlü Alman filozof ve siyaset bilimci Hannah Arendt bu sorular ışığında, Nazi Almanyası zamanında milyonlarca Yahudinin toplama kamplarına, ölüme gönderilmesinden sorumlu SS yetkilisi Karl Adolf Eichmann’ın Kudüs’teki yargı sürecini konu alıyor.

Yahudi soykırımının mimarı olarak sunulan Adolf Eichmann’ın sadist bir canavardan ziyade, normal, hatta korkutucu derecede normal bir insan olduğuna dikkat çeken Arendt, özellikle düşünme ve muhakeme yetisinin kaybolmasıyla birlikte kötülüğün nasıl sıradanlaşmaya vardığını vurguluyor. Eichmann duruşmasından yola çıkarak, insanlık tarihinin dönüm noktalarından birini ve bu sürede yaşanan toptan ahlaki çöküşü gözler önüne çıkarıyor.

Sayfa Sayısı: 320

Baskı Yılı: 2014

Dili: Türkçe
Yayınevi: Metis Yayıncılık