1. Anasayfa
  2. Felsefe Kitapları

Yeryüzüne Övgü – Bahçelere Bir Yolculuk Pdf indir

Yeryüzüne Övgü – Bahçelere Bir Yolculuk Pdf indir
0

Yeryüzüne Övgü – Bahçelere Bir Yolculuk pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan Yeryüzüne Övgü – Bahçelere Bir Yolculuk kitap ile ilgili özet bilgiler. Yeryüzüne Övgü – Bahçelere Bir Yolculuk kitabı yazar Byung – Chul Han tarafından kaleme alınmıştır. Yeryüzüne Övgü – Bahçelere Bir Yolculuk kitabı 152 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13 x 19,5 ebatında olan Yeryüzüne Övgü – Bahçelere Bir Yolculuk kitabın 1. Basım İnka tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Yeryüzüne Övgü – Bahçelere Bir Yolculuk pdf oku, Yeryüzüne Övgü – Bahçelere Bir Yolculuk PDF yandex, Yeryüzüne Övgü – Bahçelere Bir Yolculuk PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Yeryüzüne Övgü – Bahçelere Bir Yolculuk PDF Oku

Daha önce “aynının cehennemi”nden söz ederek “seçilmiş tek adam rejimleri”ni anlamak için anahtar bir kavram öneren Byung-Chul Han, bu kez, “Yeryüzü, kendini mutlak kabul eden öznenin karşı kutbudur. Özneyi kendi tutsaklığından kurtarır,” diyor. Kendini mutlaklaştıran küstah öznenin her gün suratımıza kustuğu lakırdıları ciddiye almayarak hem zavallılığının önemini vurguluyor hem de ona bir çıkış yolu gösteriyor: Yeryüzü.
Sıradan bir sözcük değil yeryüzü. İnsan zihninin bir ürünü olan dünya ile kendi farkını ayırabilmek için özenilmiş ve düşünülmüş bir sözcük. Çünkü insan zihninin vardığı yer inkâr edilemeyecek bir gerçeklik olarak gözlerimizin önünde duruyor: can çekişen Marmara Denizi! Bir canlı türü olarak insanın dünyaya yüklediği anlamın ulaştığı son nokta.
Bundan dolayı yazar dünyaya uzaktan, yeryüzünün en yalın ifadesi olan bahçeden, nesne üretiminin halen başlamadığı yerden bakmayı öneriyor. Bilgisayar veya mobil cihaz ekranı ile bahçenin duyularımıza verdiği esin farkı üzerine düşünüyor ve “Bahçe zamanı başkalarının vaktidir,” diyerek başkaya yüklediğimiz anlama çiçekleri de katıyor.
Çiçeklerle sarhoş olan, onların zamanında yaşamayı sevenleri dünya’ya değil yeryüzü’ne davet ediyor bu kitap.

Ömer Faruk