1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Türkiye’de Çağdaşlaşma Pdf indir

Türkiye’de Çağdaşlaşma Pdf indir
0

Türkiye’de Çağdaşlaşma pdf indir, Sosyoloji türünde kaleme alınan Türkiye’de Çağdaşlaşma kitap ile ilgili özet bilgiler. Türkiye’de Çağdaşlaşma kitabı yazar Niyazi Berkes tarafından kaleme alınmıştır. Türkiye’de Çağdaşlaşma kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2002 ile basılmıştır. ebatında olan Türkiye’de Çağdaşlaşma kitabın Yapı Kredi Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Türkiye’de Çağdaşlaşma pdf oku, Türkiye’de Çağdaşlaşma PDF yandex, Türkiye’de Çağdaşlaşma PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Türkiye’de Çağdaşlaşma PDF Oku

Niyazi Berkes’in ilk kez 1964’te The Development of Secularism in Turkey başlığıyla İngilizce yayımlanan bu başyapıtı, ardından dilimize de kazandırılmış, Cumhuriyet’in 50. senesinde ve ardından 1978’de iki baskısı yapılmıştır. Berkes’in kitaba sonradan eklediği notlar da göz önüne alınarak eksiksiz bir kaynakça ve dizinle tekrar Türk okuruna sunduğumuz bu mühim çalışmada, Türkiye’nin geleneksel devlet sisteminden laik bir yönetime geçişinin kapsamlı tarihi Berkes’in özgün yaklaşımları ve benzersiz yorumları eşliğinde okunabilir.

Cumhuriyet tarihine damgasını vurmuş 75 kitaptan biri sayılan bu vazgeçilmez kaynak, bu köklü değişim süreci içindeki ekonomik yapıya ve buna bağlı teknik gelişmelere de ışık tutmakta, bunlara koşut olarak gelişen siyasal ve dinsel dönüşümleri de toplumdaki yansımalarıyla birlikte ele almaktadır. Alanındaki en nitelikli tarih incelemesi diyebileceğimiz bu mühim çalışma, okurun Türkiye’nin bugününü belli işaret noktalarından hareketle okumasını sağlayacak, daha sağlıklı değerlendirmeler için bir çıkış noktası oluşturacaktır.

Sayfa Sayısı: 604

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları