1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Genç Werther’in Acıları – Hasan Ali Yücel Klasikleri Pdf indir

Genç Werther’in Acıları – Hasan Ali Yücel Klasikleri Pdf indir
0

Genç Werther’in Acıları – Hasan Ali Yücel Klasikleri pdf indir, Gençlik 10+ Yaş türünde kaleme alınan Genç Werther’in Acıları – Hasan Ali Yücel Klasikleri kitap ile ilgili özet bilgiler. Genç Werther’in Acıları – Hasan Ali Yücel Klasikleri kitabı yazar Johann Wolfgang Von Goethe tarafından kaleme alınmıştır. Genç Werther’in Acıları – Hasan Ali Yücel Klasikleri kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2011 ile basılmıştır. ebatında olan Genç Werther’in Acıları – Hasan Ali Yücel Klasikleri kitabın İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Genç Werther’in Acıları – Hasan Ali Yücel Klasikleri pdf oku, Genç Werther’in Acıları – Hasan Ali Yücel Klasikleri PDF yandex, Genç Werther’in Acıları – Hasan Ali Yücel Klasikleri PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Genç Werther’in Acıları – Hasan Ali Yücel Klasikleri PDF Oku

Johann Wolfgang von Goethe (1749-1832):
Alman edebiyatının dünyaca ünlü, en mühim yazarlarındandır. Hukuk eğitimi alan ve resim sanatına da ilgi duyan Goethe, doğa bilimleriyle de uğraşmış, araştırmalar yapmış, yazılar yazmıştır.

Dünya görüşünü ve sanat anlayışını aktardığı Şiir ve Hakikat en dikkati çekici eserlerinden biridir. Ayrıca Roma Ağıtları, Faust ve birden fazla eseri yayımlandığı zamanda büyük ilgi görmüş, yazarın yüzseneler süren edebi ününü pekiştirmiştir. 1774 senesinde yazdığı
Genç Werther’in Acıları önceden şiirleri ve oyunları yayımlanan Goethe’nin ilk romanıdır. Eser büyük bir ilgiyle karşılanmış ve 25 yaşındaki yazara kısa bir sürede bütün Avrupa’da ün kazandırmıştır.

Ciltli:

Sayfa Sayısı: 126

Baskı Yılı: 2016

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 126

Baskı Yılı: 2016

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 102

Baskı Yılı: 2011

Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları