1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Türk Mitolojisinin Ana Hatları Pdf indir

Türk Mitolojisinin Ana Hatları Pdf indir
0

Türk Mitolojisinin Ana Hatları pdf indir, türünde kaleme alınan Türk Mitolojisinin Ana Hatları kitap ile ilgili özet bilgiler. Türk Mitolojisinin Ana Hatları kitabı yazar Yaşar Çoruhlu tarafından kaleme alınmıştır. Türk Mitolojisinin Ana Hatları kitabı 123 sayfadan oluşmakta olup Kuşe ile basılmıştır. 13 x 19 ebatında olan Türk Mitolojisinin Ana Hatları kitabın 1. Basım Ötüken Neşriyat tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Türk Mitolojisinin Ana Hatları pdf oku, Türk Mitolojisinin Ana Hatları PDF yandex, Türk Mitolojisinin Ana Hatları PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Türk Mitolojisinin Ana Hatları PDF Oku

Türk Mitolojisinin Ana Hatları kitabı, yazarı tarafından geçmişten günümüze bütün Türk topluluklarının mitlerini, adından da anlaşılacağı üzere, bir genel ve temel çerçeve içinde ele almaya çalışan bir kitap olarak tasarlandı ve yazıya döküldü. Kabaca MÖ 2000’lerden beri başlayan, bir araya gelen ve gelişen Türk mitleri, Ön-Türklerden çağımıza kadar olan çok geniş kronolojisi boyunca, çeşitli Türk kavim ve devletleri tarafından yeni mitlerle geliştirildi ve farklı zamanlarda devrine göre çeşitli uygarlık çevreleriyle de etkileşime girerek sentezler, yeni mitler oluşturmak suretiyle günümüze kadar varlığını korudu.

Elinizdeki kitapta bu ana çerçeve içinde incelenen Türk Mitolojisi, mitoloji biliminin ana bölümlerine göre sınıflandırılarak, değerlendirmeye tabi tutulan mit emsallari ve onların yansıdığı Türk sanat ve etnografya eserleriyle birlikte ele alınmıştır. İlk baskısı Türk Mitolojisi’nin ABC’si başlığı (1999) ile ufak bir kitap olarak gerçekleştirilen ve sonra Türk Mitolojisinin Ana Hatları adıyla bir temel başvuru kitabı olarak geliştirilen bu eser, elinizdeki ilaveli ve gözden geçirilmiş yeni baskısı ile Türk Mitolojisi alanında çalışmak isteyen akademisyen, araştırmacı ve öğrencilere başarıyla yol göstermeye devam ediyordir.