1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Ten Ve Taş Pdf indir

Ten Ve Taş Pdf indir
0

Ten Ve Taş pdf indir, Sanat Tarihi ve Kuramı türünde kaleme alınan Ten Ve Taş kitap ile ilgili özet bilgiler. Ten Ve Taş kitabı yazar Richard Sennett tarafından kaleme alınmıştır. Ten Ve Taş kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2002 ile basılmıştır. ebatında olan Ten Ve Taş kitabın Metis Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Ten Ve Taş pdf oku, Ten Ve Taş PDF yandex, Ten Ve Taş PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Ten Ve Taş PDF Oku

“Modern binaların çoğunu lanetlemiş gibi görünen yoksunluk, kent ortamını sakatlayan sıkıcılık, monotonluk ve elle tutulur kısırlık.” Richard Sennett modern kent karşısında kapıldığı şaşkınlığın vesile olduğunu dile getiriyor bu kitabı yazmasına:
“Ten ve Taş, şehrin, bireylerin bedensel tecrübeleri yoluyla anlatılan bir tarihidir: Antik dönem Atinası’ndan modern New York’a erkekler ve kadınlar şehirlerde nasıl deviniyorlardı, ne görüp işitiyorlardı, burunları hangi kokularla doluydu, nerede yemek yiyorlardı, nasıl giyiniyorlardı, ne zaman banyo yapıyorlardı, nasıl sevişiyorlardı? Bu kitap bireylerin bedenlerini geçmişi anlamanın bir yolu olarak ele almasına rağmen, kent mekânındaki fiziksel duyumların tarihsel bir kataloğundan öte bir şeydir. Batı uygarlığı bedenin haysiyetine ve insan bedenlerinin çeşitliliğine hürmet etmekte hep zorlanmıştır: bedenle alakalı bu zorlukların mimaride, şehir tasarımında ve planlama pratiğinde nasıl ifade edilmiş olduğunu anlamaya, anlatmaya çalıştım.”

Sosyal hayatla şehirlerin mimari yapısı içindeki, sosyal tarihle içinde yaşanan mekânın örgütlenmesi içindeki ilişkilere ilgi duyan herkesin zevkle okuyacağı fikriyle, Tuncay Birkan’ın çevirisiyle paylaşmak istedik bu güzel kitabı.

Sayfa Sayısı: 388

Baskı Yılı: 2011

Dili: Türkçe
Yayınevi: Metis Yayıncılık