Pdf Kitap Arşivi

İnsan ve Hayvanat Üzerine Musikinin Tesiri Pdf indir

İnsan ve Hayvanat Üzerine Musikinin Tesiri pdf indir, Müzik türünde kaleme alınan İnsan ve Hayvanat Üzerine Musikinin Tesiri kitap ile ilgili özet bilgiler. İnsan ve Hayvanat Üzerine Musikinin Tesiri kitabı yazar Kolektif tarafından kaleme alınmıştır. İnsan ve Hayvanat Üzerine Musikinin Tesiri kitabı 160 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 16 x 24 ebatında olan İnsan ve Hayvanat Üzerine Musikinin Tesiri kitabın 1. Basım Cinius tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda İnsan ve Hayvanat Üzerine Musikinin Tesiri pdf oku, İnsan ve Hayvanat Üzerine Musikinin Tesiri PDF yandex, İnsan ve Hayvanat Üzerine Musikinin Tesiri PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

İnsan ve Hayvanat Üzerine Musikinin Tesiri PDF Oku

Müziğin canlılar üzerindeki etkisi yüzsenelerca düşünülmüş ve araştırılmıştır. Bu konu üzerine değişik düşünceler meydana gelmiş ve bu düşüncelerin neticesinde çeşitli eserler ortaya konmuştur. Sesin gücü ve bu gücün nelere sebebiyet verebileceği hem doğu hem de batı düşüncesinde çeşitli değerlendirmelere yol açmıştır. Bu nedenle de sesi Tanrısal bir güce dayandırma isteği meydana gelmiştir. Doğu ve batı mitolojilerinde çok sayıda müzisyen Tanrı yahut efsanevî karakterler oluşmuş, bu söz konusu şahsiyetler müziği çeşitli amaçlar ışığında kullanmışlardır.
İnsanlık, müziğin gücünü ele alırken çoğu zaman bu gücü hastalık tedavilerinde değerlendirmeyi düşünmüşlerdir. Bunun dışında hayvanları ses ile kontrol etmeyi isteyip, savaşlardaki başarıları da nağmelerin gücüne bağlamayı uygun görmüşlerdir. Hatta bu durumu daha da ileri götürerek hava, su, ateş, toprak, taş gibi cansız unsurların müzikten etkilenip âdeta bir canlı gibi davranış göstermelerini mitolojilerine taşımışlardır. Bütün bunların dışında dünya tarihinin çeşitli dönemlerinde bir çok devlet adamı ve filozof, müziğin gücünü düşünmüş ve değerlendirmişlerdir. Bu düşüncelerden ve eldeki verilerden hareketle yine bir çok zamanda müziğin etkileri üzerine eserler ortaya konmuştur.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu