1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Şeffaflık Toplumu Pdf indir

Şeffaflık Toplumu Pdf indir
0

Şeffaflık Toplumu pdf indir, Sosyoloji türünde kaleme alınan Şeffaflık Toplumu kitap ile ilgili özet bilgiler. Şeffaflık Toplumu kitabı yazar Byung – Chul Han tarafından kaleme alınmıştır. Şeffaflık Toplumu kitabı 13×19,5 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2017 ebatında olan Şeffaflık Toplumu kitabın Ciltsiz Metis Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Şeffaflık Toplumu pdf oku, Şeffaflık Toplumu PDF yandex, Şeffaflık Toplumu PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Şeffaflık Toplumu PDF Oku

“Şeffaflık neoliberal bir aygıttır. Enformasyona dönüştürmek maksadıyla her şeyi içine girmeye zorlar. Günümüzün gayrı maddi üretim ilişkileri koşullarında daha fazla enformasyon ve daha fazla iletişim, üretkenlik ve hızda artış demektir. Buna karşılık gizlilik, yabancılık ve ötekilik sınırsız iletişime engel oluşturur. Şeffaflık adına bunlardan kurtulmak gerekir.”

“Şeffaflık insanı camlaştırır. Şiddeti de buradadır. Sınırsız özgürlük ve iletişim topyekûn kontrol ve gözetime dönüşüyor. Sosyal medveya giderek toplumsallığı disiplin altına alan ve sömüren dijital panoptikonlara benziyor daha çok.
Şeffaflık bir ideolojidir. Bütün ideolojiler gibi onun da mistik hale getirilmiş ve mutlaklaştırılmış olumlu bir çekirdeği mevcuttur. Şeffaflığın tehlikesi de bu ideolojikleşmededir. Totalize edilirse şiddete yol açar.”

-Byung-Chul Han-