Pdf Kitap Arşivi

Bonsai – Kadim Sanat Evcil Ağaç Pdf indir

Bonsai – Kadim Sanat Evcil Ağaç pdf indir, Bahçe Bakımı/Çiçek Sanatı türünde kaleme alınan Bonsai – Kadim Sanat Evcil Ağaç kitap ile ilgili özet bilgiler. Bonsai – Kadim Sanat Evcil Ağaç kitabı yazar Zekai Yaman tarafından kaleme alınmıştır. Bonsai – Kadim Sanat Evcil Ağaç kitabı 392 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 24,5 x 28 ebatında olan Bonsai – Kadim Sanat Evcil Ağaç kitabın 1. Basım Doğan Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Bonsai – Kadim Sanat Evcil Ağaç pdf oku, Bonsai – Kadim Sanat Evcil Ağaç PDF yandex, Bonsai – Kadim Sanat Evcil Ağaç PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Bonsai – Kadim Sanat Evcil Ağaç PDF Oku

Ağacın rehberliğinde “bilen, bulan, olan” bir ustaya dönüşmek.

Bonsai, özel bahçıvanlık metotları kullanılarak minyatür bir ağaç yetiştirme tekniği ve sanatı olarak tanımlanır. En dar anlamıyla tepside-saksıda bir ağaç yetiştirmeyi, en geniş anlamıyla ise bir ağacın sembolize ettiği doğa parçasını bir saksıya sığdırmayı ifade eder.

Çok iyi bilmeyenler tarafından özel bir ağaç cinsi sanılan bonsai aslında ağaç yetiştirme tekniğinin adıdır. Bahçecilik yönüyle bir zanaat, estetik ve felsefi yönüyle de bir sanattır. 

Bonsai, her türlü hava koşulunda yapılabilen son derece zevkli, rafine ve tatminkâr bir hobidir; ellerimizle toprağa dokunur, canlılığı hisseder, ağacımız çiçek açtığında seviniriz. Ağaçlar, her mevsim değişen şekilleri, ufak yaprakları ve çiçekleriyle bizi kendine bağlar. Harcanan zaman, emek ve sabırla biz ağacı şekillendirirken, ağaç da bizi eğitir ve şekillendirir. 

Bonsai bir meditasyon ve kişisel gelişim yöntemidir. Zamanla şekillenen ağaç bir sanat eserine ve bonsai çırağı ise “bilen, bulan ve olan” bir ustaya dönüşür. 

Bu kitapta, en temel bahçecilik esaslarından başlayarak bonsainin tarihçesi,
tarzları, araç gereçleri, bonsai yetiştirme ve şekillendirme teknikleri, bonsai toprağı, gübreleme, bonsai hastalıkları, bonsai bahçeleri ve sergileme metotlarıne uzanan temel bilgiler geniş bir şekilde olarak anlatılmaktadır. 

Tutkuya dönüşecek bir hobiye başlamak için gereksiniminiz olan tüm bilgileri bu kitapta bulacaksınız. 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu