Pdf Kitap Arşivi

Venedik Taciri – Hasan Ali Yücel Klasikleri Pdf indir

Venedik Taciri – Hasan Ali Yücel Klasikleri pdf indir, Tiyatro türünde kaleme alınan Venedik Taciri – Hasan Ali Yücel Klasikleri kitap ile ilgili özet bilgiler. Venedik Taciri – Hasan Ali Yücel Klasikleri kitabı yazar William Shakespeare tarafından kaleme alınmıştır. Venedik Taciri – Hasan Ali Yücel Klasikleri kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2012 ile basılmıştır. ebatında olan Venedik Taciri – Hasan Ali Yücel Klasikleri kitabın İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Venedik Taciri – Hasan Ali Yücel Klasikleri pdf oku, Venedik Taciri – Hasan Ali Yücel Klasikleri PDF yandex, Venedik Taciri – Hasan Ali Yücel Klasikleri PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Venedik Taciri – Hasan Ali Yücel Klasikleri PDF Oku

William Shakespeare (1564-1616): Oyunları ve şiirlerinde insanlık durumlarını dile getiriş gücüyle dört yüz senedir bütün dünya okur ve seyircilerini etkilemeyi sürdüren tanınmış yazar, en ünlü ve en kuvvetli eserlerinden birisi olan Venedik Taciri’nde hemen her karakterle seyirciyi büyülemektedir.

Shylock başta olmak üzere her karakterde onca zıtlığı bir arada barındırabilen insan doğası çok büyük bir maharetle sergilenmektedir. Seyirci pek sevdiği bir karakterden, hemen bir sahne sonra nefret ettiğini ve bir tiradıyla tekrar sempati duymaya başladığını hissedebilir.

Bundan dolayı Venedik Taciri, Shakespeare büyüsünün doruk noktalarından biri olmaya devam ediyordir.

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 115

Baskı Yılı: 2016

Ciltli:

Sayfa Sayısı: 115

Baskı Yılı: 2012

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 105

Baskı Yılı: 2012

Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu