Pdf Kitap Arşivi

Devlet-i Aliyye – Osmanlı İmparatorluğu Üzerine Araştırmalar 1 Pdf indir

Devlet-i Aliyye – Osmanlı İmparatorluğu Üzerine Araştırmalar 1 pdf indir, Tarih türünde kaleme alınan Devlet-i Aliyye – Osmanlı İmparatorluğu Üzerine Araştırmalar 1 kitap ile ilgili özet bilgiler. Devlet-i Aliyye – Osmanlı İmparatorluğu Üzerine Araştırmalar 1 kitabı yazar Halil İnalcık tarafından kaleme alınmıştır. Devlet-i Aliyye – Osmanlı İmparatorluğu Üzerine Araştırmalar 1 kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2009 ile basılmıştır. ebatında olan Devlet-i Aliyye – Osmanlı İmparatorluğu Üzerine Araştırmalar 1 kitabın İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Devlet-i Aliyye – Osmanlı İmparatorluğu Üzerine Araştırmalar 1 pdf oku, Devlet-i Aliyye – Osmanlı İmparatorluğu Üzerine Araştırmalar 1 PDF yandex, Devlet-i Aliyye – Osmanlı İmparatorluğu Üzerine Araştırmalar 1 PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Devlet-i Aliyye – Osmanlı İmparatorluğu Üzerine Araştırmalar 1 PDF Oku

Devlet-i ‘Aliyye, Osmanlı tarihçiliğinin çağımızdaki en büyük isimlerinden Halil İnalcık’ın yarım yüzyılı aşan çalışmalarının bir ürünü. Eserin bu ilk cildi, Osmanlı Devleti’nin bir beylikten
Orta-Doğu ve Balkanlar’ı hükmü altına alan kuvvetli ve köklü bir imparatorluk haline gelişine odaklanıyor.

İnalcık Osmanlı Klasik Dönemi’ni yalnızca siyasi tarih olarak ele almıyor. Siyasi tarihin toplumsal-ekonomik alt-yapısını, yani nüfus hareketleri, göçler, kitlelerin temel ihtiyaçları, tarım ve ticaretin bu ihtiyaçları karşılama şekilleri ve şehirleşme konularında da analizler yapıyor. Tarihsel poblemleri bilgilendirmede geçmişten gelen geleneksel zihniyet ve kurumlar çerçevesinin tespitine girişiyor.

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 377

Baskı Yılı: 2016

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 374

Baskı Yılı: 2009

Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu