1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Rüyalarım Ziyan Olmasın Pdf indir

Rüyalarım Ziyan Olmasın Pdf indir
0

Rüyalarım Ziyan Olmasın pdf indir, Mizah Romanı – Öykü türünde kaleme alınan Rüyalarım Ziyan Olmasın kitap ile ilgili özet bilgiler. Rüyalarım Ziyan Olmasın kitabı yazar Aziz Nesin tarafından kaleme alınmıştır. Rüyalarım Ziyan Olmasın kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2009 ile basılmıştır. ebatında olan Rüyalarım Ziyan Olmasın kitabın Nesin Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Rüyalarım Ziyan Olmasın pdf oku, Rüyalarım Ziyan Olmasın PDF yandex, Rüyalarım Ziyan Olmasın PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Rüyalarım Ziyan Olmasın PDF Oku

Gerçekten de eşi benzeri olmayan bir cimriyim. Bay Harpagon bile benim yaramda çok cömert kalır. Nasıl bir cimri olduğumu ne sen, ne başkaları biliyor. Bilip bilmemeleri de hiç umurumda değil. Ben biliyorum ya, yeter…

Acılarımın, yoksulluklarımın, çirkinliklerimin, utançlarımın, yanılgılarımın, pişmanlıklarımın, mutsuzluklarımın, hastalıklarımın, dertlerimin, açlıklarımın, gözyaşlarımın, kara günlerimin, üzünçlerimin, yalnızlıklarımın, zavallılıklarımın cimrisiyim; bunları salt kendime saklarım, bir başkasına vermek, başkalarıyla bölüşmek istemem.

Tatlarımı, beğenilerimi, varlıklarımı, varsıllıklarımı, güzelliklerimi, doğrularımı, inandıklarımı, keyiflerimi, mutluluklarımı, sağlıklarımı, gülüşlerimi de, bende nice varsa hepsini, kendilerinde olmayanlara vermek isterim; bir başkasına vermeyince onların benim olduğuna inanamam.

Eşsiz ve benzersiz, dünyanın en cimrisi olarak rüyalarımın bile ziyan olmasını, salt bende kalmasını istemiyorum…

“Rüyalarım Ziyan Olmasın’ adlı öyküden