1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Suriyeli Göçü Pdf indir

Suriyeli Göçü Pdf indir
0

Suriyeli Göçü pdf indir, Sosyoloji türünde kaleme alınan Suriyeli Göçü kitap ile ilgili özet bilgiler. Suriyeli Göçü kitabı yazar Bahadır Selim Dilek tarafından kaleme alınmıştır. Suriyeli Göçü kitabı 13,5 x 21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Suriyeli Göçü kitabın Kripto tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Suriyeli Göçü pdf oku, Suriyeli Göçü PDF yandex, Suriyeli Göçü PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Suriyeli Göçü PDF Oku

Arka Kapak Yazısı  

 

Arap Baharı’nın Türkiye’ye en büyük faturası Suriyeli sığınmacılar… Ülkemizde sayıları 3,5 milyona yaklaştı… Nüfusları yüksek doğum oranıyla hızla artıyor… Kilis’teki sığınmacı nüfusu, yerli nüfusun önüne geçmiş durumda…

Mazlumlara her zaman elini uzatan Türk milleti, Suriye’de savaştan kaçan sığınmacılara kucağını hiç düşünmeden açtı.

Pıtrak dikeni gibi Türkiye’nin her bir köşesine dağılan Suriyeliler; yarı aç yarı tok yaşamak zorunda kaldılar, dilencilik yaptılar, ucuz iş gücü olarak kullanıldılar, fuhuş bataklığına sürüklendiler. Madalyonun öbür yüzünde ise Suriyelilerin kurduğu organize suç şebekeleri var.

Krizin başlarında “etkilenen” konumunda olan Suriyeliler, 2011’den sonra Türkiye’nin toplumsal denklemi içinde mühim bir “etkileyen” konumuna geldiler. Tıpkı Afganların ülkelerindeki savaştan kaçarak Pakistan’a göç etmeleriyle başlayan zamanda olduğu gibi…

Sığınmacıların Türkiye’de geçirdiği yedi yıl içinde yaşanan sorunlar ve bu poblemlerin büyüme eğilimi, küresel oyun kurucuların bi hayli fazla işine geliyor.

Türk toplumu, sığınmacılar üzerinden siyasal, ekonomik, kültürel, etnik ve mezhepsel açıdan ne kadar çok erozyona uğratılırsa, ne kadar çok ayrıştırılıp parçalanırsa bu durum, o kadar çok küresel oyun kurucuların çıkarlarına hizmet edecek.

Gelinen noktada “Suriyeli Göçü” Türkiye için bir ulusal güvenlik ve gelecek tehdidine dönüştü.

 Kitapta, Türkiye’nin önündeki bu tuzağa gözleri üstüne topluyoruz!