1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Ceviz Kabuğundaki Evren Pdf indir

Ceviz Kabuğundaki Evren Pdf indir
0

Ceviz Kabuğundaki Evren pdf indir, Bilim Tarihi ve Felsefesi türünde kaleme alınan Ceviz Kabuğundaki Evren kitap ile ilgili özet bilgiler. Ceviz Kabuğundaki Evren kitabı yazar Stephen Hawking tarafından kaleme alınmıştır. Ceviz Kabuğundaki Evren kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2013 ile basılmıştır. ebatında olan Ceviz Kabuğundaki Evren kitabın Alfa Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Ceviz Kabuğundaki Evren pdf oku, Ceviz Kabuğundaki Evren PDF yandex, Ceviz Kabuğundaki Evren PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Ceviz Kabuğundaki Evren PDF Oku

Hawking’in çok satan kitabı Zamanın Kısa Tarihi’nden sonraki gelişmeleri ve en yeni bilimsel bulguları içeren Ceviz Kabuğundaki Evren, kuantum mekaniğinden sicim kuramlarına, genel görelilikten 11-boyutlu süper-kütleçekime, Büyük Patlamadan evrenin kaderine kadar bütün tartışmaları kapsıyor. Bu kitapta “evren tasarlanabilir mi,” “uzayzamanın bir başlangıcı var mı” gibi pek az fizikçinin sormaya cesaret ettiği soruları soran Hawking, uzman olmayan, hiç fizik bilmeyen okurlara bu zor konuları büyük bir ustalıkla ve bol görsel malzemeyle açıklıyor.

“Provakatif ve bilgilendirici … bir kolay bir şekilde anlaşılır benzetmeyle dolu… Hepsinden mühimsi, kitap çok iyi düzenlenmiş ve çok açıklayıcı grafiklerle güçlendirilmiş.”
Time

“Yalın, bütünsel ve anlaşılır. Ayrıca Hawking kitabı mizahla süsleyerek keyifli hale getirmiş.”
St Louis Post-Dispatch

“Zamanın Kısa Tarihi 1988 senesinde yayımlandığından bu yana milyonlarca kişi tarafından okundu. Hawking’in bu kitabında dile getirdiği gibi bir çok yazar “daha ilk bölümlerde takıldı ve aslında daha enteresan olan ileriki bölümleri okuyamadı… bundan dolayı daha anlaşılır olan bir kitap yazmak” gereği dünyaya geldi. Ceviz Kabuğundaki Evren buna göre düzenlendi. İlk iki bölüm, asıl mühim olan sonraki bölümlerin bilinmesinı sağlayacak biçimde yazıldı.
Scientific American

Sayfa Sayısı: 216

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Alfa Yayıncılık