1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Reis – Gladio’nun Türk Tetikçisi Pdf indir

Reis – Gladio’nun Türk Tetikçisi Pdf indir
0

Reis – Gladio’nun Türk Tetikçisi pdf indir, Politika/Araştırma türünde kaleme alınan Reis – Gladio’nun Türk Tetikçisi kitap ile ilgili özet bilgiler. Reis – Gladio’nun Türk Tetikçisi kitabı yazar Soner Yalçın Doğan Yurdakul tarafından kaleme alınmıştır. Reis – Gladio’nun Türk Tetikçisi kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2016 ile basılmıştır. ebatında olan Reis – Gladio’nun Türk Tetikçisi kitabın Kırmızı Kedi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Reis – Gladio’nun Türk Tetikçisi pdf oku, Reis – Gladio’nun Türk Tetikçisi PDF yandex, Reis – Gladio’nun Türk Tetikçisi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Reis – Gladio’nun Türk Tetikçisi PDF Oku

Reis-Gladio’nun Türk Tetikçisi, yakın siyasi tarihimizde derin ve kanlı izler bırakmış olan Abdullah Çatlı’nın portresi çerçevesinde geniş karanlık ilişkiler ağını gözler önüne çıkarıyor, bir dönemin otopsisini gerçekleştiriyor. “Susurluk kazası”nda yaşamını kaybeden Çatlı’nın 12 Eylül öncesindeki eylemleri, Ülkücülükten derin devlete ve ülkeler arası planda Gladio’ya açılan bağlantıları, geniş bir araştırmaveyayanılarak, belgelerle ortaya konuyor.

750’ye yakın ismin geçtiği kitap, Abdullah Çatlı’yı çocukluğundan bu yana anlatmakla birlikte bir biyografi olmanın çok ötesine geçiyor. Kitap, eşi Meral Çatlı’yla yapılan röportaj dahil, “Çatlı kimdi?” sorusuna verdiği yanıtlar kadar, Çatlı’nın kanlı zamandaki rolünü belirginleştiriyor. Soner Yalçın ve Doğan Yurdakul’dan Türkiye’nin en karanlık dönemlerine ilişkin çok net bir fotoğraf.

“Susurluk kazasında ölen Abdullah Çatlı’nın yaşamöyküsü. Neler yaptı, nerelerde nasıl saklandı, kimlerin koruması altına girdi? Susurluk bağlantıları ve Susurluk olayına karışanlarla alakalı belgeler, bilgiler…”
-Emin Çölaşan-

“Reis, Soner Yalçın ve Doğan Yurdakul tarafından yazılan ve Türkiye’nin son 20 yıllık yakın tarihinin en mühim referans kitaplarından biridir.”
-Sedat Ergin-

Sayfa Sayısı: 368

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Kırmızı Kedi