1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Senaryo Yazım Bilimi Pdf indir

Senaryo Yazım Bilimi Pdf indir
0

Senaryo Yazım Bilimi pdf indir, Sinema türünde kaleme alınan Senaryo Yazım Bilimi kitap ile ilgili özet bilgiler. Senaryo Yazım Bilimi kitabı yazar Paul Joseph Gulino Connie Shears tarafından kaleme alınmıştır. Senaryo Yazım Bilimi kitabı 181 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 19,5 ebatında olan Senaryo Yazım Bilimi kitabın 1. Basım Küsurat tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Senaryo Yazım Bilimi pdf oku, Senaryo Yazım Bilimi PDF yandex, Senaryo Yazım Bilimi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Senaryo Yazım Bilimi PDF Oku

İşten çıktınız, yorgun argın eve geldiniz. Koltuğun karşısında uyuklarken ne süredir izlemeyi ertelediğiniz o filmi açtınız. Aslını söylemek gerekirse öylesine bakıp geçecektiniz ama izlediniz son jeneriği görene dek ve uyudunuz. Günlük döngünüzü tamamlayıp ertesi güne başladınız. Evet, şuana dek her şey normal akışında ama otobüsle işe giderken neden dün akşam izlediğiniz filmdeki ana kişiliği düşünüyorsunuz ki? Neden esas oğlanla bağ kurdunuz ve sonunda kazandığı için mutlusunuz?

Beyninizde neler oluyor? Keşke elinizin altında bir görüntüleme cihazı olsa, bu süreçleri görebilseniz… Durun, korkmayın bu bir tıp kitabı değil. Hollywood müthiş formülü hiç bulamayacak belki ama hikâye anlatıcılığıyla ilgilenen herkes için yaşamı kolaylaştıracak bir sırrımız var!

“Bu kitap, bilgi çığının içinde yolumuzu bulabileceğimiz daha derin bir anlayış düzeyi olup olmadığını keşfetmek için insan fizyolojisi ve psikolojisi düzeyinde bir girişim.”

“Bir senaryoyu okurken veya bir filmi seyrederken okuyucunun yahut seyircinin beyninde ne tür bilişsel ve algısal süreçler işler? Bir yazar/film yapımcısı, bu beyin süreçleriyle alakalı bilgileri daha etkili, duygusal olarak daha çarpıcı materyaller yaratmak için nasıl kullanabilir? Bir yazar veya film yapımcısı ‘kurallara’ ne zaman uyacağını ve onları ne zaman ‘çiğneyeceğini’ nasıl anlar? Her şeyden önce o ‘kurallar’ nereden gelir?”

Senaryo Yazım Bilimi, bir senaristin veya film yapımcısının kullanabileceği etkili stratejilere dair bilimin neler dile getirdiğine ve onları etkili kullanmanın yollarına dayanan ileri düzey senaryo yazımı.

Göreviniz: George Lucas nasıl başardı diye düşünün yahut kalkıp yazın!