1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

The Historic Synagogues of Turkey – Türkiye’nin Tarihi Sinagogları Pdf indir

The Historic Synagogues of Turkey – Türkiye’nin Tarihi Sinagogları Pdf indir
0

The Historic Synagogues of Turkey – Türkiye’nin Tarihi Sinagogları pdf indir, Fotograf Prestij türünde kaleme alınan The Historic Synagogues of Turkey – Türkiye’nin Tarihi Sinagogları kitap ile ilgili özet bilgiler. The Historic Synagogues of Turkey – Türkiye’nin Tarihi Sinagogları kitabı yazar Joel Zack / Devon Jarvis tarafından kaleme alınmıştır. The Historic Synagogues of Turkey – Türkiye’nin Tarihi Sinagogları kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2009 ile basılmıştır. ebatında olan The Historic Synagogues of Turkey – Türkiye’nin Tarihi Sinagogları kitabın Gözlem Gazetecilik Basın ve Yayın A tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda The Historic Synagogues of Turkey – Türkiye’nin Tarihi Sinagogları pdf oku, The Historic Synagogues of Turkey – Türkiye’nin Tarihi Sinagogları PDF yandex, The Historic Synagogues of Turkey – Türkiye’nin Tarihi Sinagogları PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

The Historic Synagogues of Turkey – Türkiye’nin Tarihi Sinagogları PDF Oku

Fulbright burslu Mimar Joel Zack 1996 senesinde, New York’tan fotoğrafçı Devon Jarvis ile birlikte Türkiye’ye gelerek, aylar boyunca Anadolu’nun muhtelif şehir ve kasabalarını kendilerine kolaylık sağlayan Mimar Ceren Kahraman ile gezip, sinagogları resimlemiş ve yer planlarını çıkarmışlardır. Bu geniş çaplı dokümantasyon çalışması, Türk Yahudi toplumuna ait 100’e yakın tarihi mekânın ziyaretiyle çekilen 3000 resim ve mimari çizimden buluşmaktedir.

Bu çalışma sırasında, şimdilerde kullanılmakta olan sinagogların bunun yanında Anadolu’nun muhtelif şehirlerinde varlığı önceden bilinmeyen ve eskiden sinagog olan mekânlar resimlenmiş, zamanın yıpratıcı etkisiyle bugün hemen hemen tamamen yıkılmış olan Edirne Büyük Sinagogu’nun on iki yıl önceki fotoğrafları de yer almıştır.

Bu fotoğraflardan bir araya gelen sergi ilk kez New York’ta gösterilmiş ve New York Times gazetesinde geniş bağlamda yer almıştır. Daha sonraki senelerda Amerika’da Washington D.C., Houston ve Seattle’da sergilenen bu tarihi çalışma Dışişleri Bakanlığı’nın desteği ile Türkiye’ye gelerek, Topkapı Sarayı Müzesi Has Ahırlar Bölümü’nde 7 – 31 Ekim 2008 tarihleri içinde yer aldı.

Gerek yurt dışında, gerekse yurt içinde ses getiren bu çalışma, Maria Eugenia Marcial’ın dizaynıyla, Türkçe ve İngilizce olarak iki dilde yayınlandı. “Türkiye’nin Tarihi Sinagogları – The Historic Synagogues of Turkey”nin Türk Yahudi Mirası”nı en iyi biçimde yansıtacağına inanıyoruz.

Sayfa Sayısı: 201

Baskı Yılı: 2009

Dili: Türkçe
Yayınevi: Gözlem Gazetecilik Basın ve Yayın A.Ş.