1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Yaşamsal Satranç Pdf indir

Yaşamsal Satranç Pdf indir
0

Yaşamsal Satranç pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Yaşamsal Satranç kitap ile ilgili özet bilgiler. Yaşamsal Satranç kitabı yazar Talat Çiftçi tarafından kaleme alınmıştır. Yaşamsal Satranç kitabı 13,5 x 21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2019 ebatında olan Yaşamsal Satranç kitabın Destek Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Yaşamsal Satranç pdf oku, Yaşamsal Satranç PDF yandex, Yaşamsal Satranç PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Yaşamsal Satranç PDF Oku

Doğada tüm canlılar için kıyasıya bir hayatta kalma savaşı mevcuttur.

Komodo ejderi avlandığı alanı korumak için kanlı bir mücadeleye girişir. Onun için kendi türündeki canlılar da birer avdır. Buna karşılık bir fil, yavru ceylanı yırtıcılara karşı savunur.

Guguk kuşu yumurtalarını başka kuşların yuvalarına bırakarak enteresan bir asalaklık örneği sergiler. Yavruları sahiplenen kuşlar onları beslerken guguk kuşu çok sayıda yavrunun hayatta kalmasını ve neslinin devam etmesini sağlamış olur.

Erkek çardak kuşu çöplerden topladığı renkli objelerle ormanın kuytu bir yerinde, taze dallar ve meyvelerden bir araya gelen bir bahçe oluşturur. Bu özgün bahçe tasarımı ona otuz civarında dişi ile çiftleşme fırsatı verir.

Canlıların doğadaki mücadeleleri “Yaşamsal Satranç” olarak tanımlanabilir. Bu oyun, her bir canlının, sürekli olarak değişen ilk kezrine göre, çok sayıda rakip oyuncuya karşı oynanır. İnsanı hayvanlardan farklılaştıran büyük beyin ve becerikli eller ona bu oyunda büyük bir üstünlük sağlar.

Peki bu üstünlük sayesinde insan, yaratıcı eserlere imzasını hangi süreçlerden geçerek atmıştır? Görsel düşünmenin keşifler, icatlar ve tasarım dünyasına katkısı ne olmuştur?

İnsanın “Yaşamsal Satranç” masasındaki yolculuğu Prof. Dr. Talat Çiftçi’nin kaleminden..