1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Permakültür Uygulamaları Pdf indir

Permakültür Uygulamaları Pdf indir
0

Permakültür Uygulamaları pdf indir, Ekoloji/Çevre Bilim türünde kaleme alınan Permakültür Uygulamaları kitap ile ilgili özet bilgiler. Permakültür Uygulamaları kitabı yazar Sepp Holzer tarafından kaleme alınmıştır. Permakültür Uygulamaları kitabı 216 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 20 x 25 ebatında olan Permakültür Uygulamaları kitabın 1. Basım Yeni İnsan Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Permakültür Uygulamaları pdf oku, Permakültür Uygulamaları PDF yandex, Permakültür Uygulamaları PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Permakültür Uygulamaları PDF Oku

Doğa tüm tasarımlarında müthişdir. İnsan onun efendisi değil, yalnızca bir parçasıdır. Ona saygı duyulur, gözlemlenir, ve onunla iş birliği yapılırsa her türlü arazide yüz güldüren sonuçlar, çiçekler, lezzetli meyve ve sebzeler olarak karşılık alınır.
Avrupa’nın ortasında, Avusturya’da Sepp Holzer, imrenilecek bir çiftlik kurdu. Uyguladığı özgün permakültür uygulamaları, hepimize ilham ve ipuçları veriyor.
Arazi düzenleme, taraçalar, su yönetimi, mikro iklim uygulamaları, kümes hayvanları, gıda ormanı, permakültür sistemi, mantar yetiştirme, sıvı gübre yapımı, kent bahçeleri, bitkilerden insanlar için ilaç yapımı, çiftlik hayvanları ve bütüncül mera yönetimi… Her sayfa yüzünüzü güldürecek ve bu uygulamaları defterinize not etmek için heyecanlanacaksınız. Uygulamaların kimisini aynen bahçenizde tekrarlayabilirsiniz. Salyangozla mücadele veya bitkilerin güçlenmesi için verdiği bitkisel formüller gibi… Bazı uygulamaların da mantığını özümseyip kendi bahçenizde yapacağınız gözlemlerle benzeri yapılar kurabilirsiniz.
Permakültür uygulamalarının en kuvvetli yanı, ezbere dönüşmeden bütün dünya çapında ve tabii bizim güzel ülkemizde de uygulanabilir olmasıdır.
Çiçekli, meyveli, mis kokulu bahçeler veya çiftlikler kurmak için elinizdeki kitap, benzersiz bir ilham kaynağı ve bilgi deposu.